Çarşamba, Aralık 6, 2023

Ekonomi gündemi: 16 Kasım

Türkiye gündeminde 16 Kasım Perşembe günü ekonomi ve siyasi anlamda yaşanacak önemli gelişmelerin konu başlıkları belli oldu 


1- TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, AK Parti, CHP ve Saadet Partisi TBMM gruplarını ziyaret edecek.

2- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ATO Congresium’da düzenlenecek Travel Expo Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın açılışına katılacak.

3- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ile Dr. Fazıl Küçük’ün kabrini ziyaret edecek, Türk Eczacıları Birliği 44. Olağan Büyük Kongresi’ne katılacak, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüşecek.

4- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Ufuk Avrupa Proje Pazarı açılışına, Türk ve yabancı basın mensuplarıyla söyleşiye ve 17. Doğu-Batı Dostluk Rallisi Kapanış Töreni’ne katılacak.

5- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türk Devletleri Teşkilatı 7. Ulaştırma Bakanları Toplantısı ile Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Koridorları “Zengilan’dan Gelı̇şı̇m İpuçları” Konferansı’na iştirak edecek.

6- TÜİK, ekim ayı konut satış istatistiklerini, 2022 yılı Araştırma-Geliştirme Faaliyetleri Araştırması sonuçlarını açıklayacak.

7- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, haftalık para ve banka istatistikleri ile eylül ayına ilişkin konut fiyat endeksini duyuracak.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM