Çarşamba, Aralık 6, 2023

TEGV-Hensel projesiyle 250 çocuğun eğitimine destek

TEGV ve HENSEL projesiyle çocukların eğitimine destek

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Hensel Elektrik Türkiye arasında ‘Geleceğe Enerji Katın’ sloganıyla yeni bir proje başlatıldı. Hensel Elektrik Türkiye, KX ve RX serisi tüm buat ve yan ürünlerinin satışından bir yıl boyunca elde edeceği gelirin bir kısmını TEGV’e bağışlayacak. Proje ile yaklaşık 250 TEGV’li çocuğun bir yıllık eğitim giderlerine destek olunacak.


“Aydınlık bir gelecek için çalışmaya devam edeceğiz”

Projeye dair görüşlerini dile getiren Hensel Elektrik Türkiye Genel Müdürü Fatih Ünal, “Sosyal sorumluluk, Hensel Elektrik Türkiye için sadece bir anlayış değil, bir yaşam tarzı. Ülkemize olan borcumuzun bilinciyle, eğitim alanında kalıcı bir etki yaratma amacıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile güç birliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu bağlamda, TEGV ile gerçekleştireceğimiz bağış kampanyası ile eğitime destek olmanın gururunu yaşıyor, bu önemli adımda bizimle birlikte olan herkesi teşekkürle selamlıyoruz. Toplumsal sorumluluğumuzu daha da güçlendirmek ve gelecek kuşaklara aydınlık bir gelecek bırakmak için elbirliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.


“Kapılarımızı her gün binlerce çocuğa açıyoruz”

Vakıf olarak 28 yıldır çocuklara nitelikli eğitim desteği sağladıklarını söyleyen TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı ise “Bu kapsamda çocuklarımıza bilişimden sanata, çevre bilincinden sürdürülebilirliğe kadar birçok alanda eğitim desteği veriyoruz. Çocukları sadece akademik anlamda değil, sosyal ve bilişsel beceriler alanında da geliştiriyor; Türkiye’nin dört bir yanındaki etkinlik noktalarımızda kapılarımızı her gün binlerce çocuğumuza açıyoruz. Bu faaliyetlerimizin sürdürülebilir olmasındaki temel faktörlerden birisi de kurumsal ve bireysel bağışçılarımızdır. Hensel Elektrik Türkiye ile gerçekleştirdiğimiz bu değerli proje sayesinde yüzlerce çocuğumuz daha nitelikli eğitimle buluşacak, yarınlara umutla bakacak” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM