Çarşamba, Şubat 28, 2024
spot_img

Geleceğin ambalaj malzemesi: Cam

cam

Gürok Grubun 30 yılı aşkın süredir sofra camı üretiminden edindiği birikim ve deneyim ile cam ambalaj sektöründe de yenilikçi bir yaklaşımla 2015 yılından beri hareket eden GCA, sürdürülebilirlik ve çevresel sorumluluk konularında da öncü bir rol üstlenmeyi sürdürüyor.

GCA, aralık ayında katılacağı etkinliklerde; cam endüstrisindeki yenilikler, sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği konularındaki son gelişmeler gibi birçok konuyu ele alacak. Bu kapsamda 7-8 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek olan ASD Ambalaj Kongresi’nde ‘Geleceğin Ambalaj Malzemesi Cam: Döngüsellik, Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme’ başlıklı sunumuyla yer alacak olan GCA, camın ambalaj sektöründeki yerini ve önemini anlatacak. Kongredeki bir panelin moderatörlüğünü ise ASD Yönetim Kurulu üyesi olarak GCA Genel Müdürü Dr. Abdullah Gayret üstlenecek.

14 Aralık’ta Dumlupınar Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı DPÜ Kariyer Günleri Söyleşisi ve 18 Aralık’ta ÇEVKO İDS İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Buluşmaları’na katılacak olan Gayret, cam endüstrisindeki kariyer fırsatlarından, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konularındaki güncel gelişmelere kadar geniş bir yelpazede bilgi aktaracak.


“Prestijli etkinliklerde aktif olarak rol almayı önemsiyoruz”

Yönetim Kurulu üyesi olarak hem ÇEVKO hem de ASD’de aktif rol almaya özen gösterdiklerini vurgulayan Gayret, “Aralık ayında katılacağımız etkinlikler, hem GCA için hem de tüm cam ambalaj sektörü için oldukça değerli. Bu platformlarda, camın sürdürülebilirlik ve döngüsellik kavramları içerisindeki yerini, geleceğin ambalaj malzemesi olarak neden bu kadar kritik olduğunu paylaşma fırsatı bulacağız. Ayrıca sektöre yönelik yenilikleri de konuşacağımız etkinlikler, sektördeki bilgi ve deneyimlerimizi geniş bir kitleyle paylaşmanın yanı sıra, sektörel gelişmeleri ve yenilikleri takip etmek adına da büyük bir öneme sahip. GCA olarak, camın sadece bir ambalaj malzemesi olmadığını, aynı zamanda sürdürülebilir bir geleceğin de anahtarı olduğunu vurgulamak ve bu bilinci yaymak için böyle prestijli etkinliklerde aktif rol almayı her zaman önemsiyoruz” diye konuştu.

KAYNAKGCA
İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM