Pazar, Şubat 25, 2024
spot_img

“Döviz kazancı için Türk üreticilerine destek oluyoruz”

Türkiye, e-ticaret sektöründe Avrupa’nın gözde tedarik ülkelerinden birisi konumuna geldi. Son yıllarda Avrupa’daki talep yoğunluğu Türk ürünlerinin kalitesini ön plana çıkarmaya başladı. Özellikle pandemi sonrası dünyada yaşanan tedarik sıkıntısı ve internetten alışverişin artışı ile Çin hegemonyasındaki ucuz ürün algısı Türk üreticilerinin Avrupa pazarına yönelmesiyle son yılların en yüksek seviyesinde. İhracatta sağlanan destek ve hibeler ile birlikte Türkiye’den takip edilen sistemler kurularak tüm dünyaya satış yapmanın kolaylığını keşfeden üreticiler kolayca ihracat yapabiliyorlar. Bu işlemlerin daha hızlı ve verimli olması için LoncaGo Türkiye’deki üreticilerin dijitaldeki çatı kuruluşu olarak tüm aşamalarda ihracatın hızlanması için çaba gösteriyor.

Türkiye’nin ihracat potansiyeline vurgulayan LoncaGo’nun kurucusu Eren Ceylan, “Türkiye İstatistik Kurumu’nun paylaştığı genel ticaret sistemine göre ihracat 2023 yılı Ocak-Ekim döneminde 209 milyar 904 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu rakamların gelecek yıl çok daha fazla artış göstereceğine inanıyoruz. LoncaGo olarak, Türk üreticilerine sunduğumuz hizmetlerle döviz kazançlarını artırmalarına yardımcı oluyoruz” dedi.

Türk ürünleri Avrupa’da yükseliyor

LoncaGo’nun sağladığı destekle Türk ürünleri, Avrupa pazarında daha fazla yer buluyor ve Türkiye’nin ihracat rakamları hızla artıyor. LoncaGo, bu başarılarıyla Türk üreticilerine sadece ürünlerine odaklanmaları için fırsat sunuyor. LoncaGo, Türkiye’den Amazon ve Etsy üzerinde satış yapmak isteyen üreticilere özel depolama ve e-ihracat danışmanlığı sunan bir firma olarak, Türkiye’nin dış ticaretine katkı sağlayarak ülkemizin ekonomik büyümesine destek oluyor. LoncaGo, İngiltere’de fiziki ofis adresine Amazon standartlarına uygun şirket kuruluşu sağlama, muhasebe hizmetleri ve e-ihracat süreçlerinde profesyonel destek sunma konusundaki başarılarıyla dikkat çekiyor. Uluslararası Başarı ve Kariyer Ödülleri’nde Yılın en başarılı e-ihracat danışmanlığı ve deposu ödülü alan ve Türkiye Ticaret Bakanlığı resmî sitesinde tavsiye edilen sipariş karşılama hizmeti veren bir firma olarak başarı odaklı çalışmalarına devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM