Çarşamba, Şubat 28, 2024
spot_img

Ekonomi gündemi: 8 Aralık 

Ekonomi ve piyasa gündemi

Türkiye’de 8 Aralık Cuma günü ekonomi ve siyaset alanında yaşanacak önemli gelişmelerin konu başlıkları belli oldu


1- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Çırağan Sarayı’nda 7. İstanbul Ekonomi Zirvesi “Sürdürülebilir Yaşam ve Akıllı Şehirler” sempozyumuna, TRT World Forum’da “Türkiye Yüzyılı Vizyonu: Sistem Kurucu Bir Aktör Olarak Türkiye” oturumuna, Hilton İstanbul Bosphorus’ta Türkiye Sigorta Birliği “Sigortacılığın 100. Yılı & BES’in 20. Yılı” programına katılacak.

2- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “OSBÜK OSB Yıldızları Ödül Töreni”ne ve “Türkiye Yeşil Sanayi Projesi Lansman Toplantısı”na katılacak.


3- Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Akhisar-Akçeşme Mahallesi’ndeki zeytin hasadına katılacak, zeytinyağı fabrikasında incelemelerde bulunacak, Bağcılık Araştırma Enstitüsü’nde serada üzüm hasadına, “Ana Arı Üretim Kovanı Dağıtım Töreni”ne iştirak edecek, Valiliğe ve AK Parti Manisa İl Başkanlığı’na ziyaret gerçekleştirecek, sektör paydaşları ile toplantı yapacak.

4- Türkiye İstatistik Kurumu, 2021 yılı yabancı kontrollü girişim istatistikleri ile finansal yatırım araçlarının kasım ayı reel getiri oranlarını açıklayacak.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM