Cumartesi, Mayıs 25, 2024

Muud’da 2023 favorileri belli oldu 

Dijital müzik sektörünün nabzını tutan Muud, yıla damga vuranları ‘Muud Look 2023’ listesiyle açıkladı. Zengin müzik arşiviyle dikkat çeken Muud’da; 2023’ün en çok dinlenen ve indirilen şarkıları, sanatçıları ve albümleri ile kullanıcıların en çok tercih ettiği müzik listeleri belirlendi.


2023’ün en çok dinlenenleri Serdar Ortaç şarkıları oldu

Serdar Ortaç’ın sevilen parçalarının çeşitli sanatçılar tarafından seslendirildiği Serdar Ortaç Şarkıları, Vol. 2, 2023 yılında yerli albümler kategorisinde zirvede yer aldı. 2023 yılında platformda en uzun süre zirvede kalmayı başaran alternatif rock grubu Dedublüman oldu. Bu sene en fazla dinlenen şarkı Simge’nin Aşkın Olayım parçası olurken, en çok dinlenen yerli sanatçı listesinde Semicenk ilk sıraya yerleşti. En çok dinlenen yerli rap sanatçısı Motive, en çok dinlenen rock sanatçısı Teoman olarak belirlendi. En çok dinlenen arabesk sanatçısı ise arabeskin babası Müslüm Gürses oldu.


Yabancılarda şampiyon Taylor Swift 

Muud’da 2023 yılının en çok dinlenen yabancı sanatçılar listesinde şampiyon Taylor Swift olurken Rema & Selena Gomez – Calm Down parçası en çok dinlenen yabancı şarkılar kategorisinde liderliği elde etti. Yılların eskimeyen ismi Eminem, en çok dinlenen yabancı rap sanatçılar arasında zirveye ismini yazdırdı. 2023 senesinde Muud kullanıcılarının en çok tercih ettiği yerli-yabancı listelerinde ise “Yerli Yeniler” birinci oldu. 

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM