Pazar, Mayıs 26, 2024

Yapay zeka ile operasyonel maliyet düşüyor

İş'te dijital kadınlar

Güvenlik alanında hızlı ve dinamik çözümler sunan promiseQ, mevcut melek yatırımcıları Valentin Schmitt ile Uli Schmitt ve ExtraVallis ile APY Ventures’dan yatırım aldı. Yatırımlara dair açıklamada bulunan promiseQ CEO’su Tolga Ermiş, “promiseQ, güvenlik alanında hızla dinamik ve güvenilir bir oyuncuya evrildi. Video İstihbarat Merkezi ve Tehdit Filtre AI yeteneklerimiz, müşterilerimize video gözetim doğruluğunu önemli ölçüde artırma, operasyonel maliyetleri düşürme ve üretkenlik iyileştirmeleri sağlama gücü verdi” dedi.


“Yeni yazılım yeni güvenlik seviyeleri sunacak”

Yeni yatırım ile promiseQube adlı yeni bir kenar yazılım teknolojisini piyasaya sürmeye hazırlandıklarını söyleyen Ermiş, “Müşterilerimize yeni güvenlik seviyeleri, izleme doğruluğu ve bir dizi geleceğe yönelik avantaj sunacak” şeklinde açıkladı. Vizyonlarında her zaman müşterilerine en gelişmiş çözümler sunmak olduğunu dile getiren promiseQ CTO’su Elias Kardel de “Bugün, bu vizyonun gerçekleştiğini görüyoruz. Kendi özverili ekibimiz ve stratejik ortaklarımızla birlikte güvenlik endüstrisindeki yeniliklere katkıda bulunmaktan heyecan duyuyoruz” cümlelerini kullandı. 


“Ekibin potansiyeline güveniyoruz”

APY Ventures Fon Yöneticisi Mustafa Keçeli ise “APY Ventures bünyesinde yönettiğimiz Bilişim Vadisi GSYF ile promiseQ’nun bu yatırım turuna katılmaktan son derece memnunuz. Yapay zeka, makine öğrenimi ve video analizi alanında uzmanlığa sahip ekibin vizyonuna ve pazardaki potansiyeline güveniyoruz. Video gözetim endüstrisini dönüştürmeye ve güvenlik firmaları için daha verimli ve etkili bir hale getireceklerinden eminiz” dedi.

Daha önce APX ve güvenlik endüstrisi uzmanları aracılığıyla pre-seed yatırım turu gerçekleştiren promiseQ, B2B SaaS platformunu kullanan güvenlik firmaları maliyetlerini düşürerek operasyonel verimliliklerini artırıyor. 2021 yılında kurulan Berlin merkezli start-up, yapay zeka (AI), kenar yazılım ve insan incelemesi analizi gücünü kullanarak video gözetim yönetimini devrim yapmayı ve video gözetim yanlış alarmlarının yüzde 95’ini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. 

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM