Salı, Nisan 23, 2024

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere’ye gidiyor

Cevdet Yılmaz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yatırımcılar ile çeşitli toplantılara katılmak üzere yarın İngiltere’ye gidecek. İngiltere Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden ile görüşme gerçekleştirecek olan Yılmaz, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda yatırımcılara hitap edecek ve Türkiye’deki yatırım fırsatlarını değerlendirecek.


Türk İş Dünyası Temsilcileri ile buluşacak

İngiltere temaslarının ilk gününde Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş ile görüşecek olan Yılmaz, büyükelçilik konutunda Türk İş Dünyası Temsilcileri ile bir araya gelecek.  Yılmaz, programın ikinci gününde European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) Başkanı Odile Renaud Basso ve heyeti ile görüşecek.


İngiltere Başbakan Yardımcısı ile görüşecek

Sonrasında, Kıbrıs Türk Toplumu Temsilcileri ile bir araya gelecek olan Yılmaz, İngiltere Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden ile görüşme gerçekleştirecek. Sonrasında, İngiliz Sanayi Konfederasyonu Confederation of British Industry (CBI) tarafından düzenlenen Yüksek Düzeyli Yuvarlak Masa Toplantısı’na katılacak.

Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi’nde Türk Toplumu Temsilcileri ile bir araya gelecek olan Yılmaz, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda yatırımcılar ile toplantı gerçekleştirecek. Toplantıda Türkiye’deki yatırım fırsatları değerlendirilecek. Yılmaz’a programlarında, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu da eşlik edecek.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM