Salı, Temmuz 16, 2024

Cumhuriyet Mahallesi’ne yeni park, yeni yaşam alanı 

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Cumhuriyet Parkı

Cumhuriyet Parkı, çocuk şenliği ile açıldı. Cumhuriyet Mahallesi’nde uzun süredir atıl olan alan park düzenlemesi ile mahalle sakinlerine kazandırıldı. 


Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen çocuk şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendi. Parkta çalışmaların tamamlanması sonucu düzenlenen şenlikte çocuklar doyasıya eğlendi. 

Yurttaşlardan gelen talepler sonucu yenilenen Cumhuriyet Parkı’nda 2100 metrekarelik alan mahallede yaşayan çocuk sayısının fazla oluşunun yanı sıra yakınında bulunan okullar nedeniyle de park olarak kente kazandırıldı. Alanın her iki uzun cephesinde de araç park etmek için seçenekler sunularak mahallenin otopark sorununa çözüm sunulması amaçlandı. Parka çocuklar için monte edilen oyun grubunun yanı sıra pergolalı oturma bankları da yerleştirildi. 

Çocuklar mutlu, başkan mutlu 

Cumhuriyet Parkı’nın halkın talepleri doğrultusunda düzenlendiğini belirten Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; “Cumhuriyet Mahallesi’nde atıl vaziyette olan bir alanımız vardı. Aslında hemen ön tarafında Cumhuriyet İlkokulumuzun, Ortaokulumuzun olduğu yer. Buranın bir şekilde değerlendirilmesi bütün mahalle sakinleri tarafından talep edilen bir şeydi.

İlk seçildiğim zamandan beri buranın atıllığı mahalle sakinlerini rahatsız ediyordu. Aynı zamanda çocuk popülasyonunun çok olması buranın bir şekilde çocuklara aynı zamanda yetişkinlere hitap eden bir alan olması gerekiyordu. Hanelerde yaşayan ebeveynler ile yaptığımız sohbetler çocukların talepleri daha doğrusu halkın ne istediğine kulak vermemiz sonucunda böyle bir yapı ortaya çıktı. Çocuklar mutlu, Başkan mutlu ve her şeyden önce ebeveynler mutlu. Ve Efes Selçuk’ta yaşamak mutluluk verici oldu” dedi. 

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM