Salı, Mayıs 21, 2024

PEUGEOT, temmuz ayında zirvede!

Peugeout Türkiye Galain Reyhanoğlu

PEUGEOT Türkiye, tüm zamanların en iyi ilk 7 ay sonucunu elde ederek pazardaki konumunu daha da sağlamlaştırdı.


PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, “Yılın geride bıraktığımız bu periyodunda elde ettiğimiz 49 bin 40 adetlik toplam satışla, sene sonu için hedeflediğimiz rekor satış rakamına doğru emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Yıla hızlı bir giriş yaparak dikkatleri üzerine çeken PEUGEOT Türkiye, temmuz ayında da performansını yükseltmeye devam etti. Binek otomobil pazarında Temmuz 2023’ü üçüncülükle tamamlayan PEUGEOT, hafif ticari araç pazarındaysa ithal markalar arasında birinciliğe ulaştı. Otomobil satışlarında yeni bir rekora imza attıklarını söyleyen PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, “PEUGEOT Türkiye için geçtiğimiz temmuz ayı rekorlarla tamamlandı. Hem markanın tarihindeki gelmiş geçmiş en iyi temmuz satışına imza atarken bir yanda da en yüksek ilk 7 aylık performans sonucunu elde etmeyi başardık. Daha da önemlisi Temmuz ayı sonu itibarıyla PEUGEOT markası olarak gelmiş geçmiş en yüksek toplam satış adetine ulaşarak bir rekor kırdık. Yani bu yıl tüm zamanların en iyi satış performansını yapacağımızı garantilendik.Yılın geride bıraktığımız bu periyodunda elde ettiğimiz 49 bin 40 adetlik toplam satışla, sene sonu için hedeflediğimiz rekor satış rakamına doğru emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Yaşanan satış artışının Türkiye ekonomisine de olumlu yönde etkisi olacağını belirten Gülin Reyhanoğlu, “Temmuz ayında gerçekleştirdiğimiz satış başarısıyla Fransa’nın ardından dünyada en fazla PEUGEOT satılan ülke olmayı başardık. Bu başarıda tüm modellerimizin önemli bir rolü var. Her segmentte zirveye oynayan modellerimiz var. 2008, 3008, 5008 ve 408 olmak üzere 4 farklı tasarım ve yetenekte SUV modelimizle ilk 7 aylık dönemde ulaştığımız 29 bin 813 adetlik SUV satışı ve yüzde 11,9 payla, Türkiye SUV pazarında liderliğimizi de sürdürüyoruz” diye konuştu.

En çok tercih edilen modeller

Yılın ilk 7 aylık döneminde 37 bin 385 adetlik satış ve yüzde 7,2’lik pazar payıyla binek araçta 5’inci sıradaki yerini koruyan PEUGEOT Türkiye, hafif ticari araçtaki büyümesini de sürdürdü. Ocak-Temmuz 2023 döneminde 11 bin 655 adet hafif ticari araç satışı gerçekleştiren PEUGEOT Türkiye, yüzde 7,6’lık payla hafif ticari araç pazarında ithal markalar içerisinde ilk sırada yer aldı. Markanın hafif ticari araç pazarındaki iddialı oyuncusu Rifter, temmuz ayında 715 adetlik satışla ikinci sırada tamamlasa da, gerçekleştirdiği 6 bin 718 adetlik toplam satış rakamıyla ilk 7 aylık dönemde, pazarın en çok tercih edilen lider modeli olmaya devam etti. Markanın D-Sedan pazarındaki yenilenen oyuncusu yeni 508 ise, temmuz ayında segmentinin en çok satılan üçüncü modeli olarak öne çıktı. 

SUV’un tartışılmaz lideri PEUGEOT Türkiye!  

PEUGEOT Türkiye’nin başarısının ardında pazarın en iddialı SUV ailesinin olduğunu ifade eden Gülin Reyhanoğlu, “2008, 3008, 5008 ve 408 olmak üzere 4 farklı tasarım ve yetenekte SUV modelimizle ilk 7 aylık dönemde ulaştığımız 29 bin 813 adetlik satış ve yüzde 11,9 payla, Türkiye SUV pazarında liderliğimizi de sürdürüyoruz. C-SUV modelimiz 3008, temmuz ayı sonuna kadar elde ettiği yüzde 8,9’luk pazar payıyla en çok tercih edilen üçüncü SUV modeli oldu. D-SUV modelimiz 5008 ise hem temmuz ayında hem de ilk 7 aylık dönemde segmentinde ikinci sırada konumlandı. 408 modelimize ise ayrıca bir parantez açmak istiyoruz. Temmuz ayında 2 bin 288 adet PEUGEOT 408 satışı yaptık ve bu kısa sürede yeni 408, segmentinde beşinci sıraya kadar yükseldi. 408 aynı zamanda, temmuz ayında 3008’den sonra en çok tercih edilen ikinci PEUGEOT modeli olmayı başardı”dedi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM