Salı, Aralık 5, 2023

“İzmir’in kalbi Bayraklı’yı keşfedin”

bayraklı belediyesi fuar standı

Bayraklı Belediyesi, bu yıl kapılarını 92’nci defa açan İzmir Enternasyonal Fuarı’na (İEF) katıldı. Belediyeler Sokağı bölümünde, ilçenin tarihine özgü Smyrna figürleriyle donatılan ve belediye projeleriyle hem kültür-sanat hem de spor etkinliklerinin sunulduğu stant, ilk günden rağbet gördü.

Herkesi Bayraklı standını ziyaret etmeye davet eden Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bu yıl da Türkiye’nin en köklü fuarlarından olan İzmir Enternasyonal Fuarı’ndaki yerimizi aldık. Projelerimizi, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. İlçemizi tanıtıyoruz. Yerli ve yabancı katılımcıları İzmir’in Kalbi Bayraklımızı keşfetmeye, gezmeye ve tanımaya davet ediyoruz” dedi.


“Fuar, ilk gününde binlerce ziyaretçi ağırladı”

Cumhuriyet Meydanı’ndan Kültürpark’a kadar yapılan kortej yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu. 10 Eylül’e kadar gezilebilecek fuar ilk gününde binlerce ziyaretçi ağırladı. Bayraklı Belediyesi de 90 metrekarelik stantla fuardaki yerini aldı. Smyrna Höyüğü’nde sergilenen sütunların figürleri ile zenginleştirilen stant, beğeni kazandı. Doğançay Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin gıda ürünleri sergilendi. Proje ve çalışmaların tanıtıldığı stantta, Bayraklı Emek Dünyası Kadın Kooperatifi üyeleri de el emeği, göz nuru ürünlerini satışa sundu. İlk günkü etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen satranç atölyesi ve spor etkinlikleri merakla takip edildi. 
 

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM