Cuma, Haziran 14, 2024

PFDK, olaylı İzmir derbisi cezalarını açıkladı

off

İzmir’de oynanan Altay-Göztepe derbisinin son dakikalarında Göztepe stoperi Atınç Nukan’ın attığı gol sonrası olaylar yaşandı. Olaylar nedeni ile, maçın ev sahibi Altay kulübüne çeşitli cezalar verildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Göztepe’nin 1-0 kazandığı derbinin  son dakikalarında yaşanan olaylarla ilgili verdiği cezaları açıkladı.

Taraftarların çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle siyah-beyazlı kulübe ihtar veren PFDK, bazı seyircilerin elektronik biletlerini bloke etti. Ayrıca saha olayları ve sportmenliğe aykırı hareketler nedeniyle para cezaları ve müsabakalardan men cezaları da verildi.  PFDK ayrıca maraton alt tribün D-E ve numaralı alt tribün A bloklarda yer alan seyircilerin elektronik biletleri bir sonraki iç saha maçı için bloke edilmesine karar verdi. Altay’a saha olayları nedeniyle 56 bin, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 15 bin 750 TL para cezası verildi. Siyah-beyazlılarda Kaleci Antrenörü Recep Öztürk ve santrfor Murat Uluç gördükleri kırmızı kart ve sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle 1’er müsabakadan men ve 19 bin 500’er TL para cezası aldı. 42 yaşındaki liglerin takım arkadaşı İbrahim Öztürk’le birlikte en yaşlı ismi Murat Uluç, milli ara sonrası Erzurumspor deplasmanında kadroda yer almayacak.


KAYNAKPFDK
İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM