Salı, Mayıs 21, 2024

“Onurlu halkımızın vasiyetini ulu çınarın öncülüğünde asırlar boyu yükselteceğiz”

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 100’üncü Kuruluş yıldönümü ve İzmir’in kurtuluşunun 101’inci yılı için bir mesaj yayımladı. Kılıç, mesajında, CHP’nin 100. yılını, “Yalınayak kurtuluş mücadelesi veren onurlu halkımızın vasiyetini tam bir asırdır ulu bir çınar edasında göklere çıkaran Cumhuriyet Halk Partimizin 100’ncü yılı kutlu olsun. Vasiyetinizi ulu çınarımızın öncülüğünde, ikinci asra; üçüncü asra; nicelerine şerefle daha da yükselteceğiz” dedi.


CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. Kuruluş Yıldönümü ve İzmir’in kurtuluşunun 101. Yılı için bir mesaj yayımladı. Kılıç, mesajında şu iadelere yer verdi:

“Bu topraklar 1919’da emperyalistlerin Anadolu’yu işgale başladığı ilk durak. Tam 3 yıl süren yağma, yıkım ve katliamın başladığı yer. İşgal sırasında, zulm öyle büyüktü ki; İzmir’de dağların eteklerinde çiçekleri kan kırmızıya boyayan üç yıl yaşandı! Tüm bu zulme rağmen, halkın onurlu direnişi emperyalistlere geçit vermedi. Ve işgalin başladığı bu kent; işgalcilerin kovulduğu şanlı topraklara dönüştü. İşgalin başlayıp, işgalin sona erdirildiği dünya üzerindeki tek noktadır burası.


İzmir, önce esirliğim sonra sonsuz hürriyetim

Memleketim, kurtuluşun, barışın, özgürlüğün, doğuşun, dirilişin kenti. Hürriyetin kenti. Bugün 9 Eylül, İzmir’in dağlarında çiçeklerin açtığı gün. Kan kırmızı çiçeklere rengini geri veren destanın günü. 101’inci yılında kan kırmızı çiçek açan dağlarını, rengarenk bir ormana dönüştüren coşkumuza helal olsun. Coşkumuz, yoksul, yoksun, yıkılmış bir ülkeyi ayağa kaldıranların vasiyetinin eseridir. Bize bırakılan vasiyet, cumhuriyetçilik ve laikliktir. Devrimcilik, halkçılık, milliyetçilik ve devletçiliktir. Yalınayak kurtuluş mücadelesi veren onurlu halkımızın vasiyetini tam bir asırdır ulu bir çınar edasında göklere çıkaran Cumhuriyet Halk Partimizin 100’üncü yılı kutlu olsun.


Bize emanet edilen vasiyeti şerefle daha da yükselteceğiz

Biz tarihi boyunca esarete boyun eğmemiş onurlu bir halkız. Kan kırmızı çiçeklerin açtığı dağları; renkten renge boyayan neslin evlatlarıyız. Bu onur ve direngenlikle, büyük bir coşkuyla, ulu çınarımızın öncülüğünde, bize emanet edilen vasiyeti, ikinci asra; üçüncü asra; nicelerine şerefle daha da yükselteceğiz.”

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM