Pazar, Temmuz 14, 2024

Başkan Tekin, okulun ilk günü öğrencileri yalnız bırakmadı

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Torbalı’da bugün heyecan ve coşkuyla başladı. İlçede 40 bin 815 öğrenci ve 2 bin 290 öğretmen için ders zili çalarken, yaz tatilinin ardından okullarına dönen öğrenciler sıralarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Bugün arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşan öğrencileri Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin de ilk günlerinde yalnız bırakmadı. İlk olarak Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun’u makamında ziyaret eden Tekin, yeni eğitim ve öğretim yılı için başarılar diledi. Başkan Tekin daha sonra Torbalı Ticaret Odası 80.Yıl İlkokulu, 80.Yıl Çaybaşı İlkokulu ve Dirmil İlkokulu’nda öğrenci ve öğretmenleri ziyaret etti.


Tekin: “Eğitim hayatınızda başarılar diliyorum”

Öğrencilerle sohbet eden Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, öğrencilerin talep ve isteklerini dinledi. Öğrencilerle aynı sıraları da paylaşan Tekin, çocukların ilk gün heyecanına ortak oldu. Yeni eğitim yılının herkese hayırlı olmasını dilediğini belirten Başkan Tekin, yaptığı açıklamada “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve onları geleceğe hazırlayan değerli öğretmenlerimiz, yeni eğitim ve öğretim yılımız hepimize hayırlı olsun.

İlk ders gününüzde sizlerin yanında olarak heyecanınıza ortak olmak istedik. Sizler geleceğin valileri, kaymakamları, belediye başkanları olarak bizlerin oturduğu bu koltukları devralacaksınız. Hepinizin gözlerinden öpüyor, eğitim ve öğretim hayatınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Öte yandan Belediye Başkanı Mithat Tekin, çocukların fotoğraf çekilme isteklerini kırmayarak tek tek fotoğraf çekildi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM