Perşembe, Haziran 13, 2024

Traktör lastikleri, tarım makinelerinde verimlilik açısından ciddi önem taşıyor

Zirai ve endüstriyel lastik sektörüne güçlü üretim altyapısı ve geniş ürün gamı ile öncülük eden yerli ve milli marka ÖZKA Lastik, mısır hasadı için dikkat edilmesi gerekenleri sıralıyor

Türkiye’de günden güne büyümeye devam eden tarım sektöründe modern tarım, artan gıda talebi ve sürdürülebilirlik hedefler doğrultusunda sürekli olarak gelişim gösteriyor. Bu gelişim, tarım ekipmanlarının tasarımında da kendini gösteriyor. Traktör lastikleri, tarım makinelerinde toprakla direkt temas ettikleri için verimlilik açısından ciddi önem taşıyor. Tarlada yetişen ürünlerde hasat vakti geldiği zaman kritik noktada yer alan zirai lastikler ağır yükler taşıyarak önemli bir görevi üstleniyor. Dayanıklı ve hasadı yapılacak ürüne uygun lastikler, yük taşıma kapasitesini artırarak hasadın daha hızlı ve verimli bir şekilde tamamlanmasına yardımcı oluyor.


Yol tutuşta mükemmel performans gösteriyor

Radyal lastikler, daha geniş bir temas alanı sağlayarak yüksek çekiş gücü, daha iyi stabilite ve daha az yuvarlanma direnci sunuyor. Bu özellikler, tarlada hasat işlemlerinin verimli ve etkili bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor. Özka Lastik ürün gamında tarım profesyonelleri ile buluşan AGRO10 radyal traktör lastiği, mısır hasat zamanında kullanıma uygunluğu ile öne çıkıyor. Hasat döneminde tarla ve depo arasında gidip gelen traktörlerin farklı yol koşullarına uyum sağlayan AGRO10, esnek ve dayanıklı yapısı sayesinde yol tutuşta mükemmel performans gösteriyor. Traktörün stabilitesini artırarak daha düzgün ve kontrol edilebilir bir sürüş sağlayan AGRO10, tarlada dönüşler sırasında daha iyi manevra kabiliyeti sunuyor. Derin dişleri ve geniş taban izi sayesinde toprağı ezmeden yüksek performans sağlayarak toprak yapısının bozulmasını önleyen AGRO10, toprak erozyonunu azaltarak verim kaybını engelliyor.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM