Salı, Temmuz 16, 2024

Eczacılarda kongre heyecanı

Eczacılık sektörü 16’ıncı Türkiye Eczacılık Kongresi’nde buluşuyor

16. Türkiye Eczacılık Kongresi, 12-14 Ekim tarihlerinde “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Eczacılık 360: Ufukları Genişletmek, Yaşamları İyileştirmek” teması ile Ankara’da gerçekleşecek. 

İki yılda bir düzenlenen ve bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilen Türkiye Eczacılık Kongresi; akademisyenleri, uluslararası eczacı örgütlerinin temsilcilerini, eczacılık fakültelerini, ilaç sektörünü, kamu bürokrasisini ve eczacıları buluşturması nedeniyle alanının en geniş katılımlı ve en önemli bilimsel platformlardan biri olma niteliğini taşıyor.


“Toplum sağlığını koruma ve iyileştirme çabaları devam edecek”

Türk Eczacıları Birliğinin organize ettiği kongreye ilişkin bir açıklama yapan Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Arman Üney, “Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız böylesi anlamlı bir dönemde gerçekleştirdiğimiz 16. Türkiye Eczacılık Kongremiz, mesleğimizin geleceğini farklı disiplinlerden ulusal ve uluslararası uzmanların, akademisyenlerin, araştırmacıların katkılarıyla, bütünlükçü bir bakış açısıyla tartışmayı ve mesleğimize olan bağlılığımızı yeni fikirlerin üretileceği, yeni mesleki uygulamaların kapısının aralanacağı bir perspektife taşımayı hedefliyor. Bilimsel arka planı ve topluma yakınlığı ile ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin temel yapıtaşlarından biri olan eczacılar olarak, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında toplum sağlığını koruma ve iyileştirme yönündeki çabalarımızı bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.


Prof. Dr. İlber Ortaylı konferans verecek

Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden bilim insanlarının katılacağı kongrede, Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla Prof. Dr. İlber Ortaylı bir konferans verecek. Kongrenin son gününde ise Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuloğlu söyleşisi gerçekleşecek.  


Onur Ödülünün sahibi Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı

Kongre’nin ikinci gününde bir ödül töreni de düzenlenecek. Türk Eczacıları Birliği Mekin Tanker Onur Ödülleri, Türk Eczacıları Birliği Değer Katan Eczacı Ödülü, Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri sahiplerini bulacak. Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel verilecek Türk Eczacıları Birliği Cumhuriyetin 100. Yılı Onur Ödülünün sahibi Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı olacak.

Kongreye Bölge Eczacı Odalarının başkanları, yöneticileri, eczacılar ve eczacılık fakültesi öğrencileri katılacak.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM