Pazartesi, Aralık 11, 2023

Maximiles Black 35. The Bodrum Cup’ın kazananı Gara Poşet oldu

Türkiye İş Bankası ödülü olan Maximiles Black “The Winner of 2023” kazananı Gara Poşet olurken, Anadolu Sigorta’nın ödülü olan “The Challenge Winner of 2023” kategorisinde Gara Poşet, 35. yıl özel kupasının sahibi ise Germania Nova oldu. Çanakkale – Bodrum arasında gerçekleşen yarışların kazananına verilen Maximiles Black The Bodrum Cup Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Anma Yarışları ödülü “The Challenge Winner of 2023” birincisi Colombaio, Opet & Tüpraş’ın ödülü “2023 Overall 1st Place” birincisi ise VAY teknesi oldu


35’inci yılını Cumhuriyetin 100’üncü yılıyla birlikte kutlayan Maximiles Black The Bodrum Cup’ta final etabı tamamlandı ve kazananlar belli oldu. 21 Ekim’de tamamlanan son yarışın ardından Ağanlar Tersanesi’nde düzenlenen törenle ödüller sahiplerine verildi. 

Ağanlar Tersanesi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan  The  Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı  Süleyman Uysal, “35’inci kez ‘Yılın The Bodrum Cup Zamanı’nı büyük bir mutluluk ve gururla, 100’ün üzerinde yatın, 2 bine yakın yelkenci ve 10 bine yakın ziyaretçinin katılımıyla tamamladık. Tam 35 yıldır kesintisiz bir şekilde gerçekleşen The Bodrum Cup’ı, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılının coşkusuyla birlikte yaşadık. The Bodrum Cup tarihine altın harflerle yazılacak olan bu yıl, festival 2 Ekim’de Selanik’ten her şeyin başlangıç noktası olan Atamızın doğduğu yerden start aldı. Selanik’te başladığımız yolculuğumuza, Türkiye İş Bankası Çanakkale etabıyla devam ettik ve Çanakkale Anıtı’na selam vererek İstanbul’a doğru yelken açtık. Ardından 8 Ekim’de Dolmabahçe’de Atamızı bir kez daha minnet ve saygıyla andık. Tarihi yolculuğumuz İstanbul-Bodrum etabıyla devam etti ve sonunda Bodrum’a geri dönük. Bu yıl yelken yarışları kapsamında belirlenen rota, 16-21 Ekim tarihleri arasında Bodrum limanından başlayarak Çökertme ve Kissebükü’ne uzandı, ardından Bodrum’da dönerek tamamlandı. Maximiles Black The Bodrum Cup’ın 35’inci yılını mümkün kılan tüm dostlarımıza en içten şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Yarışların 35’inci yılını Cumhuriyetin 100’üncü yılıyla birlikte kutlamanın kendileri için mutluluk ve gurur kaynağı olduğunu belirten The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, “The Bodrum Cup tarihinde unutulmayacak bir yıl oldu. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılının coşkusunu yaşadığımız, Selanik’ten İstanbul’a, oradan da Bodrum’a uzanan bir festivali geride bıraktık. 1989 yılından bu yana yaptığımız gibi binlerce deniz ve yelken tutkununu bir araya getirdik. Bu hikayenin başlangıcında ahşap yat yapımını ileri taşımak, bu değerli zanaatı var etmek ve aynı zamanda yeni nesiller için bir meslek alanına dönüştürmek istiyorduk. Şimdi geldiğimiz noktada tüm bunların yanı sıra bölgemize, ülke ekonomimize, uçtan uca Akdeniz’e değer katan bir festivale dönüştük. 35 yıldır aralıksız bu yarışları yapmamıza vesile olan, The Bodrum Cup’a sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etkinliklerde yüzlerce ziyaretçi buluştu

Maximiles Black 35. The Bodrum Cup kapsamında Bodrum Belediye Meydanı’nda kurulan Maximiles Black Yarış Merkezi’nde hafta boyunca söyleşi ve etkinlikler gerçekleştirildi. 16 Ekim’deki kampana töreniyle yarışlar başladı. Yarışların birinci günü olan 17 Ekim’de saat 17.30’ta Turmepa sponsorluğunda Dağhan Mehmet Yazıcı’nın katılımıyla “İklim Değişikliğiyle Mücadele ve Sıfır Atık Yolculuğu” semineri, hemen ardından saat 18.30’da İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan’ın katılımıyla “Global Piyasalarda Gelişmeler” söyleşisi düzenlendi. 20 Ekim Cuma günü saat 17.30’da Eymen Aktel’in “Denizden Çömleğe” isimli çocuk sanat atölyesi, 18.30’da ise, Murat Can Canbay’ın moderatörlüğünde genç Türk sporcular Aysu Türkoğlu, Efe Tulçalı ve Defne Danışmend ile bir söyleşi düzenlendi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM