Cumartesi, Haziran 22, 2024

Karabağlar’da Cumhuriyet şöleni

Karabağlar Belediyesi’yle Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karabağlar Şubesi’nin Cumhuriyetimizin 100. yılı nedeniyle düzenlediği “Cumhuriyet Şöleni”, şube bahçesinde gerçekleştirildi. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, CHP’nin önceki dönem İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, ADD Şube Başkanı Mehmet Galip Gerebene, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı şölende, 100. Yıl coşkusu paylaşıldı.

Bando dinletisiyle başlayan şölenin açılışında konuşan ADD Şube Başkanı Mehmet Galip Gerebene, “Her yaştan gencimiz kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimizi, egemenliğin kayıtsız şartsız ulusta olduğu inancı ve kararlılığı sonsuza dek yaşatacaktır. Cumhuriyetimizin 100. Yılı ve Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da, Cumhuriyet sevdalılarıyla bir kez daha buluşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının zoru başararak Cumhuriyeti kurduğunu hatırlatan Başkan Selvitopu, “Bu kolay olmadı. Bu nedenle önlerinde saygıyla, sevgiyle eğiliyoruz. Tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz” dedi.

Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayan bu kuşağın çok şanslı olduğuna dikkat çeken Başkan Selvitopu, “Bugünün değerini çok iyi bilmeliyiz. Çünkü 2. Yüzyılı hep birlikte karşılıyoruz. Bu büyük emaneti, onu kuranların inanç ve kararlılığıyla gelecek kuşaklara taşımaktan, Cumhuriyet coşkusunu yaşamak ve yaşamaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Hiçbir güç Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının sevgisi yüreklerden silemez” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM