Çarşamba, Aralık 6, 2023

EKOS Electric’in halka arz oluyor

Elektrik enerjisinin sürdürülebilir dönüşümüne inovasyon ve üretim gücüyle eşlik eden EKOS Electric’in halka arz başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı.  

Hisse başı 12.77 TL’den satışa sunuluyor

Deniz Yatırım liderliğindeki halka arza ilişkin SPK onaylı izahname ve ekleri ile borsada satış tarihlerini içeren tasarruf sahiplerine satış duyurusu Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (www.kap.org.tr), www.ekoselectric.com ve www.denizyatirim.com adreslerinde duyurulacak. 1 TL nominal değerli paylar 12,77 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak. Halka arz fiyatının belirlenmesinde SPK’nın ya da BİAŞ’ın herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır. Yatırımcılar halka arz kapsamında herhangi bir yatırım kararını SPK’nın onayını müteakip ve bu adreslerde yayımlanacak olan nihai izahnameye dayandırarak vermelidir.

Halka arz büyüklüğü 766,2 milyon TL olacak

Şirketten verilen bilgiye göre, EKOS Electric’in çıkarılmış sermayesinin 220 milyon TL’den 280 milyon TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 60 milyon TL nominal değerli payların halka arz büyüklüğü 766,2 milyon TL olacak.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM