Çarşamba, Aralık 6, 2023

“CBME Türkiye, sektörün 2024 ihracatına doğrudan katkı sağlayacak”

Informa Markets tarafından 41’incisi düzenlenecek CBME Türkiye’de, bin 100’den fazla katılımcı marka, en yenilikçi araç-gereç, beslenme ürünlerinin yanı sıra, 0-16 yaş çocuk modasına yönelik İlkbahar – Yaz 2024 sezonuna ait koleksiyonlarını ve göz alıcı tasarımlarını vitrine çıkaracak. 30 yılı aşkın süredir Orta Doğu, Balkanlar, Kuzey Afrika ve Rusya-BDT bölgelerindeki bebek ve çocuk ürünlerine dair sektör ihtiyaçlarını başarıyla karşılayan CBME Türkiye’de; Bebek Çocuk Taşıma ve Güvenlik Araç Gereçleri’, ‘Bebek Bakımı ve Beslenmesi’, ‘Yeni Doğan ve Bebek Giyim’, ‘Çocuk ve Genç Giyim’, ‘Abiye Giyim’, ‘Pijama, Çorap, Çamaşır ve Aksesuar’ ile ‘Mobilya ve Ev Tekstili Ürünleri’ kategorilerinde binlerce ürün bir arada sergilenecek.

4 ülkede düzenlediği 6 bebek çocuk ürünleri fuarıyla sektörde köklü bir uzmanlığa sahip Informa Markets’in küresel networkünün yanı sıra, uyguladıkları Alım Heyeti programı sayesinde yurt dışından önemli büyük satın almacıların, CBME Türkiye’de olacağını da ifade eden Fuar Direktörü Hatice Dinçer, “Geride kalan 40 buluşmada olduğu gibi yine yüz milyonlarca dolarlık ticarete ev sahipliği yapacağız. Fuar süresince gerçekleşecek yeni işbirlikleri ve ticaret anlaşmaları, Türkiye Bebek ve Çocuk Ürünleri sektörünün 2024 ihracatına doğrudan katkıda bulunacak” dedi. 

“Bebek ve çocuk ürünleri açısından ülkemiz, önemli bir pazar”

Dünyanın en büyük ve en uzun soluklu uluslararası bebek ve çocuk ürünleri fuarlarından CBME Türkiye’nin, 41’inci kez, sektörünün buluşma adresi olacağını söyleyen Dinçer, “Türkiye nüfusunun yüzde 26,9’unu çocuk nüfus oluşturuyor. Neredeyse her üç kişiden birisi bebek veya çocuk. Dolaysıyla bebek ve çocuk ürünleri imal eden yurt içi ve yurt dışı firmalar açısından ülkemiz, önemli bir pazar. Bu sektöre ilham olacak, çoğunluğu yerli üretim binlerce yeni tasarımı, dünyanın dört bir tarafından doğrudan satın almacı profesyonellerle fuarımızda buluşturacağız” dedi. 

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM