Perşembe, Şubat 22, 2024
spot_img

BNP Paribas Cardif, 500 çocuğu bilimle buluşturdu

BNP Pariba Cardif

Bu yıl 50’nci kuruluş yıldönümünü kutlayan değişen dünyanın sigortacısı BNP Paribas Cardif, topluma fayda sağlayan sosyal sorumluluk faaliyetlerine imza atmayı sürdürüyor. Attığı her adımda ‘pozitif etki’ye odaklanan şirket, son olarak 50’ye yakın gönüllü çalışanıyla gerçekleştirdiği atölyelerle 500 çocuğu bilimle buluşturdu.

BNP Paribas Cardif’in Bilim Kahramanları Derneği iş birliği ile düzenlediği Bilim Atölyeleri, İstanbul ve Mersin’de yer alan 8 ayrı devlet okulunda gerçekleşti. Etkinlik kapsamında; bilim, bilimsel düşünce ve bilimsel farkındalığın toplumun her kesiminde yayılması ve teşvik edilmesi için çalışmalar yapmak, çocuk ve gençlerin erken yaşta bilimle buluşmalarını sağlamak amacıyla tasarım odaklı Science, Technology, Engineering, and Mathematics-Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) Atölyeleri düzenlendi.


Bilim ve eğlence bir arada

Projeyi, BNP Paribas Grubu’nun global olarak yürüttüğü 1 Milyon Saat Gönüllülük Programı çerçevesinde gerçekleştirdiklerini belirten BNP Paribas Cardif Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceren Höbek Semayiş, “Projemiz, 50’ye yakın gönüllü çalışanımızın iş saatleri içerisinde gönüllük hareketine katkı sağlamalarıyla hayata geçti. Öncelikli olarak Bilim Atölyeleri’nde eğitmen olabilmek amacıyla eğitimler alan Cardif’li gönüllülerimiz, sonrasında İstanbul ve Mersin’de yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 8 ayrı devlet okulunu ziyaret etti. Cardif’li gönüllülerimiz, bu okullarda gerçekleştirdikleri 90 dakikalık atölyeler ile 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencilerine Dans Eden Robot tasarımı yaptırdı. Böylece 500 çocuğumuzun bilimle ilişkili bir konuyu eğlenceli ve uygulamalı bir şekilde deneyimlemeleri sağlandı. Yapılan aktiviteye ek olarak projeye dahil edilen öğrencilerimizin her birine, kullanılacak atölye malzemeleri ve bilim temalı aktivite kitabı içeren bir ‘Her Çocuk Mucit Doğar Bilim Seti’ hediye edildi” diye konuştu.


Toplumsal faydaya odaklı çalışmaları devam edecek

Bilim Atölyeleri gibi topluma fayda sağlayan farklı pek çok sosyal sorumluluk projesinde imzası bulunan BNP Paribas Cardif, ilerleyen dönemlerde de kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere, toplumsal eşitsizliklerin giderilmesi ve çevreyi koruma odaklı projeler planlamayı sürdürüyor. BNP Paribas Cardif, 2023 yılı boyunca Türkiye Spastik Çocuklar Derneği, TOG, Ahbap ve TEV gibi sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yürüterek deprem bölgesine yönelik yardım ve çalışmalar gerçekleştirdi. Bünyesinde kurduğu Topluma Fayda Kulübü ile Bitlis’te bulunan bir köy okulunun ihtiyaçlarını karşıladı ve çocuklara kışlık kıyafet desteği sundu. Osmaniye’de bulunan bir okulun kütüphanesinin yenilenmesi için ise kitap bağışında bulundu. TEV iş birliği ile depremden etkilenen üniversite öğrencilerine yönelik burs desteğini de devam ettiren BNP Paribas Cardif, şimdi de Acil İhtiyaç Projesi Vakfı iş birliği ile her sene düzenlediği Dilek Ağacı Projesi ile 100 çocuğun dileğini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM