Pazar, Nisan 21, 2024

Tunç Soyer duyurdu: İzmir Otogarı yıkılacak

İzmir Otogarı

Şehirlerarası ulaşımda İzmir’in merkezi olan İzmir Otogarı ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den açıklama geldi.


25 yıl önce, tüm hakları bir firmaya devredilmiş olması sebebiyle İzmir Otogarı’na müdahale edemediklerini aktaran Tunç Soyer, otogar işletme hakkını elinde bulunduran şirketin sözleşmesinin, 2023 yılı Aralık ayında sona ereceğini söyledi.

Soyer, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İzmir’de sizin rahatsız olup da bizim görmezden geldiğimiz hiçbir konu olamaz. 26 Temmuz’u bekleyin!” vurgusu yaptı. Soyer paylaşımında, “İzmir Otogarı’nın bu hali ne? Asla İzmir’e yakışmayan bir yapı. Bundan tam 25 yıl önce, tüm hakları bir firmaya devredilmiş olması sebebiyle elimizi kolumuzu bağlayan kördüğüm, Aralık 2023’te çözülecek. Biz de aynı gün yıkıma başlayacağız.

Yıllardır verdiğimiz hukuksal mücadele ve onca uzatmalı davalarımızla canınızı sıkmak istemediğimiz için açıklama yapmadık ama artık sona yaklaştık. İzmir Otogarı’nın 25 yıllık işletme hakkını elinde bulunduran şirketin sözleşmesi, 2023 yılı Aralık’ta sona eriyor. Sözleşme biter bitmez firmayı tahliye edeceğiz. Şu anki otogarı, haftaya bugün detaylarını sizinle paylaşacağım bambaşka bir ana transfer merkezine dönüştüreceğiz” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM