Salı, Mayıs 21, 2024

Şakir Süter Gazetecilik Yarışması için son başvuru 11 Ağustos

Şakir Süter Gazetecilik Yarışması

Bergamalı gazeteci-yazar merhum Şakir Süter anısına Bergama Belediyesi ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen, BERKSAV ve Bergama Ticaret Odası’nın da destek verdiği “Şakir Süter Gazetecilik Yarışması” için başvurular devam ediyor.

Şakir Süter Gazetecilik Yarışması’; ‘Haber’ (yazılı ve görsel)’, ‘İnceleme-Araştırma’, ‘Röportaj’, ‘Fotoğraf’ ve ‘İnternet Haberciliği’ olmak üzere 5 ayrı kategoride yapılıyor. Yarışma, İzmir ve ilçelerindeki basın-yayın organlarında çalışan gazetecilerin 20 Temmuz 2022 – 20 Temmuz 2023 arasındaki çalışmalarını kapsıyor. Gazeteciler için sarı basın kartı zorunluluğu ise bulunmuyor.


Adayların çalışmalarını en geç, 11 Ağustos 2023 Cuma günü saat 17.30’a kadar İzmir Gazeteciler Cemiyeti igcyarisma@gmail.com elektronik posta adresine iletmesi gerekiyor. Kazananlara ödülleri 29 Ağustos 2023 Salı günü düzenlenecek olan törende verilecek.

Yarışma ile ilgili detaylar için; https://www.igc.org.tr/content/sakir-suter-gazetecilik-yarismasi-sartnamesi adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM