Pazar, Haziran 16, 2024

Gelecek Varlık, yılın ilk yarısında 334,8 milyon TL kâr etti

Gelecek Varlık Sezin Ünlüdoğan

Gelecek Varlık Yönetimi, 2023’ün ikinci çeyreğinde toplam tahsilatını, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 140,1 artırarak 1 milyar 199,4 milyon TL seviyesine taşıdı. Bankacılık sektörünün 965,5 milyon TL’lik tahsili gecikmiş alacağını daha devralan şirketin bu süreçteki net kârı ise 334,8 milyon TL oldu.

Varlık yönetimi sektörünün lider şirketi Gelecek Varlık Yönetimi, 2023’ün ikinci çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Yılın ilk yarısında, bankacılık sektörünün 965,5 milyon TL tutarındaki tahsili gecikmiş alacağını devralan Gelecek Varlık’ın toplam anapara alacağı 21,8 milyar TL’ye, toplam yatırım tutarı ise 2,8 milyar TL’ye yükseldi. 


“Sürdürülebilir büyümemizde istikrarlı adımlarla ilerliyoruz”

Sürdürülebilir büyüme hedeflerine işaret eden Gelecek Varlık Yönetimi Genel Müdürü Sezin Ünlüdoğan, “Hizmet anlayışımız ve güçlü insan kaynağımızla önümüzdeki büyüme sürecini en iyi şekilde yönetmek için stratejiler oluşturuyoruz. Gelecek Varlık olarak sürdürülebilir büyümemizde istikrarlı adımlarla ilerliyor, yatırımcılarımıza verdiğimiz güveni pekiştiriyoruz. İlk yarıyıl itibarıyla elde ettiğimiz başarı yıl sonu hedeflerimize yönelik kararlılığımızı artırıyor. İkinci yarıyıl itibarıyla yıl sonu hedeflerimize hızlı bir şekilde ulaşacağımızı öngörüyoruz”diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM