Salı, Temmuz 16, 2024

Vestel, son teknolojilerini Berlin’de tanıttı

Vestel City Wipelot forklift takip sistemi Ticaret Gazetesi

Türkiye’nin teknoloji devlerinden Vestel, sürdürülebilirlik vizyonuyla ürettiği ürün ve çözümleri, Almanya’nın başkenti Berlin’de 1-5 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (IFA 2023) uluslararası ziyaretçilere tanıtıldı.


İhtiyaca göre tasarlandı

Fuar boyunca televizyon teknolojisinden otomotive, mutfak ürünlerinden kablosuz temizliğe kadar birçok ürününü vitrine çıkaran Vestel’in yeni nesil profesyonel ekranları, havaalanları, perakende satış mağazaları, ortak alanlar ve özel alanlar dahil farklı ortamların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. İhtiyaca göre özelleştirilebilen ekranlar 32″ ile 98″ arasında değişen boyutlarda ve 500 ile 3000 Nit arasında değişen 4K-UHD çözünürlük ve parlaklık seçeneklerine sahip.

Vestel’in interaktif yazılım çözümleriyle esnek ortam yaratmak amacıyla tasarladığı interaktif akıllı tahtaları da sınıf ve toplantı salonlarının ihtiyaçlarına göre tasarlandı. İnteraktif tahtalar, en yeni dokunmatik ekranlara, ön hoparlörlere, kolayca erişilebilen giriş/çıkış bağlantı noktalarına, entegre mikrofonlara, çevre koşullarını ölçen sensörlere ve NFC okuyucu gibi erişilebilirlik modüllerine sahip.


“Sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyoruz”

Global ölçekteki en önemli fuarlarından birinde Türkiye’yi 31’inci kez temsil ettiğine dikkat çeken Vestel CEO’su Ergün Güler, “Vestel olarak, teknoloji, Ar-Ge, inovasyon üstünlüğü ve bunu destekleyen insan odaklı dönüşüm stratejimizle çevresel etkileri azaltan yenilikçi üretim süreçlerini devreye alıyor, sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyoruz. Her zaman altını çizdiğimiz gibi, biz yalnızca bir beyaz eşya ve TV üreticisi değil; küresel bir teknoloji şirketiyiz. Geleceğin teknolojilerine yatırım yapmayı yıllar önce ajandamıza almış, tüm süreçlerimizi bu hedef doğrultusunda planlamıştık. Bugün görüyoruz ki otomotivden akıllı yaşam ekosistemine, yapay zeka ve IoT kullanımından görsel çözümlere uzanan çok geniş bir yelpazede farklı sektörlerin ihtiyaçlarına çözüm üretebilen global ölçekli ender kuruluşlar arasında yerimizi alıyoruz” dedi.
 


Yapay zekâ teknolojilerinin entegrasyonu planlıyor

Vestel, yapay zekâ altyapısı üzerinden interaktif profesyonel asistanlar oluşturmak için de çalışmalarını sürdürüyor. Yapay zekâ çalışmaları kapsamında tüketicilerin ürünler hakkında bilgi sahibi olabileceği doğal dil işleme teknolojisini kullanan bir ‘chatbot’ yapısı da geliştiriliyor. Vestel ayrıca süreç iyileştirme ve iş geliştirme çalışmalarında da yapay zekâ teknolojilerinin entegrasyonu planlıyor.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM