Pazar, Mayıs 26, 2024

Vali Elban: İzmir’e her konuda destek vermeye hazırım

vali elban

Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) sekretaryasında ve Ege Genç İş İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGİFED) ev sahipliğinde Eylül Ayı Başkanlar Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantıya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban’da katılım sağladı. Vali Elban’ın ilk kez katıldığı toplantıda başkanlar öncelikle kendilerini tanıtarak, İzmir ekonomisi ve beklentileri konusunda bilgilendirme yaptı.

Toplantıda konuşan Vali Elban, kentin sorunları için çözüm odaklı elinden gelen her konuda destek vermeye hazır olduğunu bildirdi. İzmir’in önde gelen iş dünyası temsilcileri ile daha yakından bir arada olduğunu, bu toplantıları çok önemsediğini ve buradan çıkan istek, görüş ve önerilerden yararlanmak gerektiğinin altını çizen Vali Elban, “Kentin sorunlarının çözümü için toplantılar önemli. Buradaki bilgiler ışığında biz de çalışmalarımızı yönlendireceğiz. İzmir’de ve gerekirse Ankara’da bu konuların gündeme getirilmesi ve çözümü için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.


Soyer: Dr. Elban ile İzmir’de güzel çalışmaların içinde olacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de toplantıda yer alırken, Vali Elban’ın kent için büyük bir kazanım olduğunu ve İzmir’de olmasından memnuniyetini ifade etti. Soyer, daha önce güzel işlere imza atmış Dr. Elban ile İzmir’de de güzel çalışmaların içinde olacaklarını kaydetti.


İlter: İzmir Limanı tam kapasite hizmet veremiyor

Toplantıya ev sahipliği yapan EGİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter, İzmir’in ekonomik yapısı ile ilgili bir sunum yaptı. İzmir’in girişimci bir kent olduğuna işaret eden İlter, “İzmir teknoparkları, üniversiteleri, ileri teknoloji enstitüleri ile girişimcilik kenti. Girişimciliği daha üst seviyelere çıkarmak için İZTO bünyesinde İZQ kuruldu. Girişimcilik Merkezi hizmet veriyor. Bunun yanında İzmir sanayi tesisi için yer bulamıyor. İzmir Limanı ne yazık ki tam kapasite hizmet veremiyor. Kemeraltı, Agora ve Kadifekale’nin turizme kazandırılması için Belediye, Valilik ve özel sektörün işbirliği ile güzel bir çalışma devam ediyor. Valimiz olarak sizden bu çabalarımızda yanımızda olmanızı ve bize her konuda destek vermenizi bekliyoruz” dedi. 


Küçükkurt: İzmir’e değer katacağından eminiz

EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt ise EGEV çalışmaları hakkında bilgi verdi. EGEV Mütevelli Heyet Başkanı’nın İzmir Valisi olduğunu belirten Küçükkurt, Valinin destekleri ile İzmir için güzel çalışmalara imza atacaklarını söyledi. İlk kez Başkanlar Kurulu’na katılan İzmir Valisi Süleyman Elban’ı yakından tanıma imkanları olduğunu ve kendisinin İzmir’e değer katacağından emin olduklarını ifade eden Küçükkurt, “Sayın Valimiz Adana’da güzel çalışmalar yaptı. İzmir’de de bütün kurumların birlikteliği ile güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Biz kendisine İzmir ekonomisi ile ilgili kısa bir brifing verdik. Verimli bir toplantı oldu. İzmir için hayırlısı olsun” dedi.  

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM