Cumartesi, Haziran 22, 2024

Çimsa’dan Intercem ziyaretçilerine özel ürün tanıtımı

Intercem’in 117’nci buluşması, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin (ÇCSİB) iş birliğiyle 5-7 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti. Sabancı Topluluğu’nun global markası Çimsa, Intercem ziyaretçilerine gri çimento, beyaz çimento ve özel ürünlerini tanıttı.

Çimsa Sürdürülebilirlik ve EHS Grup Müdürü Neslihan Ergüven, “Sınırda Karbon Düzenlemesi” panelinde Çimsa’nın dekarbonizasyon yolculuğuna dair gelişmeleri katılımcılar ile paylaştı. Rekabetin yoğun olarak yaşandığı çimento sektöründe dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini aktaran Çimsa CEO’su Umut Zenar, “Sektörümüzü bir araya getiren bu özel etkinlikleri; müşterilerimizle bir araya geldiğimiz, üretim ve hizmet kalitemizi onlara anlatma fırsatı bulduğumuz, karşılıklı fikir alışverişinde bulunduğumuz ortamlar olarak görüyoruz. Bu etkinliklerde kurulan karşılıklı ilişkilerle, ihracat olanaklarımızı artırma fırsatı yaratırken, küresel çimento pazarına yüksek kaliteli ürünlerimizi gururla sunuyoruz” dedi.


“Çimsa markası olarak 70’i aşkın ülkede yer alıyoruz”

Çimsa olarak faaliyet gösterdikleri alanlarda yaptıkları yatırımlarla global varlıklarını güçlendirdiklerini vurgulayan Zenar, “Güçlü ihracat ve lojistik ağımızla Orta Doğu, Avrupa, Kuzey Afrika ve Amerika başta olmak üzere 70’i aşkın ülkede Çimsa markası ile yer almaktayız. İspanya Valensiya’daki Buñol Fabrikası’nın üretim ve dağıtım ağımıza eklenmesiyle küresel beyaz çimento pazarında 2’nci sıraya yerleştik, Avrupa, Kuzey Afrika ve Güney Amerika’da ihracat ağımızı güçlendirdik ve etki alanımızı büyüttük. Çimsa markası ile attığımız bu adımla uluslararası yatırım ağımızı Buñol ile taçlandırarak Türkiye’deki liderlik konumumuzu global arenaya taşıdık” diye konuştu. Büyüyen küresel operasyonlarının temelini oluşturan Ar-Ge faaliyetlerini ulusal ve uluslararası platformda sürdürdüklerini belirten Zenar, “Sürdürülebilir yapı malzemeleri alanında yeni ürünler geliştiriyor, yeni nesil teknolojileri inceliyoruz. Sürdürülebilir ürünler alanında ileri teknoloji analiz alt yapısı ve alanında uzman araştırmacılarımız ile yeni projeler geliştireceğiz. Müşteriler ve üniversiteler ile yürüteceğimiz projeler ile inovatif ürün ve hizmetler geliştirerek müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımayı ve yapı malzemeleri sektörünün yenilikçi oyuncuları arasında yer almayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM