Salı, Haziran 25, 2024

MXGP TÜRKİYE ve Türkiye MotoFest’e 400 bin kişi katıldı

Türkiye’nin en büyük entegre gençlik ve spor festivali Türkiye MotoFest yine rekorlarla tamamlandı.

11 konser, gençlik ve spor etkinlikleri, şampiyonların yarışı olarak bilinen etabı MXGP TÜRKİYE bu yıl 400 bini aşkın ziyaretçiyle kendi rekorunu kırdı. Türkiye’nin festivali haline gelen Türkiye MotoFest, Büyük Taarruz’un başladığı topraklarda 101’inci yılında ve Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel “100. Yıl Motosiklet Sürüşü” etkinliği ile başladı. Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Konya, Kayseri başta olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen 500 motosikletli ile “100. Yıl Motosiklet Sürüşü” Gençlik ve Spor Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, TMF, Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü iş birliğiyle düzenlendi.


Etkinlikte 11 konser gerçekleşti

Festivalin büyük ilgi gören gelenekselleşen Türkiye MotoFest Konserleri kapsamında bu yıl, 5 günde 11 sanatçı sahne aldı. Can Gox, Işın Karaca, Güliz Ayla, Oğuzhan Koç, Göknur, Gülden Karaböcek, Ferhat Göçer, Zara, Emre Aydın, Öykü Gürman, Emircan İğrek’in sahne aldığı konserler büyük ilgi gördü. “Ustalara Saygı” özel konserinde Türkiye’nin önemli seslerinden Gülden Karaböcek, Türkiye MotoFest Konserleri’nde izleyicilerle birlikte şarkı söyledi.


Festivalde 100’üncü Yıl Jetsurf Kupası’na büyük ilgi

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı kapsamında Türkiye MotoFest’te yapılan 100. Yıl Jetsurf Kupası büyük ilgi gördü. Dört aşamada yapılan İzeltaş’ın destek verdiği 100’üncü Yıl Jetsurf Kupası’nda yoğun rekabetin ardından İsmail Kaptanoğlu birinciliği kazanırken, Murat Yorgancılar ikinciliği, Mertcan Tunca ise üçüncülüğü aldı.


MXGP’nin rekorlar etabı MXGP Türkiye

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen dünya motokros tarihinin en önemli yarışı olan MXGP’nin şampiyonların etabı olarak bilinen MXGP TÜRKİYE, 180 ülkede 3,5 milyara yakın kişi tarafından izlendi. Uluslararası Motosiklet Federasyonu’nun (FIM) en önemli organizasyonları arasında yer alan ve dünyanın en çok izlenen yarışlarından biri olan Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP TÜRKİYE), Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 5 yılda 6’ncı kez Afyonkarahisar’da tamamlandı. Hem pisti hem padok alanı dünyanın en iyisi olarak ödül alan Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde yapılan yarışa 23 ülkeden 124 yarışçı katıldı.MXGP TÜRKİYE ve TÜRKİYE MotoFest’e 400 bin aşkın izleyici geldiği açıklandı. 180 ülkede yayınlanan yarışta Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası’nın son yarışını kazanan Kawasaki’den Yeni Zelandalı Courtney Duncan şampiyon oldu. EMX250 Avrupa Motokros Şampiyonası’nda ise Yamaha’dan İtalyan Andrea Bonacorsi bir yarış kalmasına rağmen, şampiyonluğunu Afyonkarahisar’da ilan etti.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM