Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Yöresel hayvancılık projelerine 9 ayda 11 milyon 137 bin TL hibe desteği 

yöresel hayvancılık

Tarım ve Orman Bakanlığı, hayvancılık işletmelerinin altyapısının geliştirilmesi amacıyla yöresel projelere yılın başından itibaren 11 milyon TL’den fazla hibe desteği sağladı. 

İl tarım ve orman müdürlükleri vasıtasıyla bakanlığa bağlı Hayvancılık Genel Müdürlüğü’ne (HAYGEM) gelen projeler, HAYGEM tarafından değerlendiriliyor. Proje kapsamında, 2023 yılı için şu ana kadar Ordu, Şırnak, Diyarbakır, Gümüşhane, Manisa, Ardahan, Denizli, Mardin, Kütahya, Trabzon, Hakkâri illerinden 13 yöresel proje değerlendirilerek toplam 11 milyon 137 bin 382 TL’lik hibe desteği sağlanmasına karar verildi.


“Yetiştiricilerimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz”

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, kırsalda aile işletmeciliğinin desteklenmesi ve hayvansal üretimin artırılmasının temel stratejilerinden biri olduğunu vurguladı. Aile işletmeciliği başta olmak üzere gençlere ve kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını hatırlatan Yumaklı, kırsalın kalkındırılması ve üretimde devamlılığın sağlanmasında bu tür projelerin katkısının büyük olduğunun altını çizdi. Bakan Yumaklı, “İl tarım ve orman müdürlüklerimiz vasıtasıyla gelen yöresel projeleri değerlendirmeye ve yetiştiricilerimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM