Çarşamba, Haziran 19, 2024

Bayraklı’da sanat şöleni başladı

bayrakli belediyesi etkinlik

Bayraklı Belediyesi tarafından kente kazandırılan ve bu yıl kapılarını ikinci kez ziyaretçilerine açacak olan Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat festivali yerli ve yabancı konukların yanı sıra alan konserler, tiyatro oyunları, atölyeler ve belgesel gösterimine de ev sahipliği yapacak. Etkinliklere katılım ücretsiz olacak. Başkan Serdar Sandal, “Herkesi sanat ve edebiyat şölenimize bekliyoruz” dedi.


Tiyatro, konser, belgesel

Bayraklı Homeros Festivali kapsamında konserler, tiyatro oyunları, eleştiri, yazı, tiyatro, mizah, şiir atölyeleri ve belgesel gösterimi de sanatseverlerle buluşacak. Üç günlük festivalin ilk günündeki atölye etkinlikleri 10:00-14:00 saatleri arasında kültür merkezleri ve sosyal tesislerde gerçekleşecek. 20:15’teki açılış galası konserinde Teyfik Rodos, Barış İnce, Zeynep Halvaşi ve Görkem Ezgi Yıldırım Edebi Şarkılar ile Tepekule Kongre Merkezi’nde sahne alacak.


Mikail Aslan kulakların pasını silecek

30 Eylül Cumartesi 19:00’da Gülcan Altan, Levent Üzümcü ve Orhan Aydın ‘Unutma Bizi’ adlı tiyatro oyunu ile Tepekule Kongre Merkezi’nde seyirci karşısına çıkacak. 20:00’da Geniş Merdiven grubu Onur Açıkhava Tiyatrosu’nda kulakların pasını silecek. Ardından gecenin finalinde ise Mikail Aslan yine Onur Açıkhava’da konser verecek.


Nazım aramızda

Tepekule Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek 1 Ekim Pazar günkü etkinlikler ise 11:00’da Adasu Akın’ın mini konseriyle başlayacak. Törende Homeros ödülleri sahiplerini bulacak. 15:10’da Nebil Özgentürk’ün ‘Nazım Aramızda’ belgeselinin gösterimi yapılacak. Festivalin finali de 20:30’da Bayraklı sahilinde gerçekleşecek Kardeş Türküler konseriyle taçlanacak. Tüm etkinliklere katılım ücretsiz olacak.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM