Pazar, Aralık 3, 2023

İzmir’deki acil servis hekimleri Medicana’da buluştu

medicana

İzmir’deki Acil Servis doktorları Medicana International İzmir Hastanesi’nde bir araya geldi. Acil servis hekimlerinin düzenli olarak buluşmalarına ev sahipliğini yapacağını belirten Medicana International İzmir Hastanesi Acil Sorumlusu Uzm. Dr. Fecri Bengi, “Bu toplantılar acil durumlarda hızlı koordinasyon sağlaması açısından hastalar için de çok önemli” dedi.


“Acil tıp uzmanlığı son yıllarda giderek önem kazanan bir alan”

İzmir’deki hemen hemen tüm hastanelerdeki acil servislerde görev yapan acil tıp uzmanları, pratisyen hekimler ve asistan hekimlerin yoğun katılım sağladığı toplantıda Medicana International İzmir Hastanesi Genel Müdürü Dr. Ulvi Ünal, “Hem İzmir hem de Çeşme Hastanemizde Türkiye’de acil tıp uzmanlığının gelişmesinde emekleri olan bir ekip görev yapıyor. Acil tıp uzmanlığı son yıllarda giderek önem kazanan bir alan. Hastane yöneticileri geceleri rahat uyuyorsa, onların sayesindedir. Ekibimizle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Medicana ve ATU Sağlık Hizmetleri iş birliğinde yapılan bu buluşmaları 2 ayda bir düzenli olarak yapacaklarını belirten Dr. Fecri Bengi ve Dr. Ekrem Musalar, “Hem mesleki alandaki yeni gelişmeleri paylaşmak hem de acil servis hekimleri arasındaki iletişimi güçlendirmek için yapılan bu toplantılar, acil durumlarda hastaneler arası koordinasyonun hızlı sağlanması açısından da çok faydalı” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM