Perşembe, Şubat 22, 2024
spot_img

Mansur Yavaş yeniden aday olmak için başvuru yaptı

Mansur Yavaş

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2024 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olmak için başvuruda bulundu. Yavaş, başvuru için geldiği Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Başkanlığı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


“Kendimi Ankara halkına emanet ediyorum”

Yavaş, adaylık başvurusunu tamamladıktan sonra, Herkese çok teşekkür ediyorum ve kendimi de Ankara halkına emanet ediyorum” dedi. 

“Türkiye’mizin gururu başkentimizi gerçek hüviyetine kavuşturmak için çalışıyoruz”diyen Yavaş, “Seçimden önce verdiğimiz söz Ankara halkına israf etmeden şeffaf, katılımcı bir yönetim getireceğimizi, bir zihniyet değişikliği yapacağımızı ve tarafsız bir şekilde Ankara halkına hizmet etmenin sözünü vermiştik. ‘Proje nedir?’ diye soranlara en büyük projemiz aç ve açıkta kimseyi bırakmamak ve Ankara’dan kazandığımızı yine Ankara halkı için harcamak diye söz vermiştik. Yakında, seçimden önce sunduğumuz 100 projeden kaçını gerçekleştirdik bunun sunumunu yapacağız. Büyük bir toplantı yapıp, Ankara halkına söz verdiğimiz gibi hesap vereceğiz. Belediye başkanlığı süremizce Türkiye’ye örnek olacak daha önce uygulanmamış birçok uygulama var bunları da basınla ve kamuoyuyla paylaşacağız. Biz Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin adil bir şekilde kaynakları boşa götürmeden, dürüst bir şekilde yönetileceğini bütün dünyaya göstermek istedik ve çok şükür bunu başardık ve aynı yolda devam edeceğiz” diye konuştu.


“Halka öncelik veren yönetimimiz aynı şekilde devam edecek”

En büyük amacının; Ankara halkının yaşadığı yerde mutlu olan, betona değil yeşile, güneşe, halka öncelik veren yönetimi aynı şekilde devam ettirmek olduğunu aktaran Yavaş, “Amacımız şu; belediye meclisinde gördüğümüz olayları görmek istemiyoruz. Demokrasiye aykırı şekilde yönetimimiz olmayacak. Ankara’da belediye meclisinde çoğunluğu sağlamak suretiyle… Hiçbir zaman şikâyet etmedik hizmet etmekten de geri kalmadık. Ankara’yı bize emanet edilen şekilde dünya başkentleriyle yarışır bir Ankara yapmaya devam edeceğiz ve İnşallah başaracağız” dedi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM