Perşembe, Şubat 22, 2024
spot_img

Menemen’den Güney Kore’ye kayıp eşya teslimi

Tatil için geldiği İzmir’den ülkesine dönerken çantasını İZBAN’ın Menemen İstasyonu’nda unutan Kim Soo-hvan’ın eşyaları, İzmir’e 8 bin 500 kilometre uzaklıktaki Güney Kore’de kendisine teslim edildi. Çantayı teslim almasının ardından bir video mesaj yayınlayan Kim Soo-hvan, “10 seneyi aşan anılarımı bana ulaştırdıkları için İZBAN’a çok teşekkür ederim” dedi.


“Yapacak bir şey olmadığını düşündüm”

Çantasının içerisinde notebook, kitapları, çocukluk ve aile resimleri ile kimlik kartı olduğunu belirten Soo-hvan, “Uçak kalkış saatime fazla zaman kalmadığı için çantamı bulamadan Güney Kore’ye döndüm. İlk kaybettiğimde şimdi tekrar üzülerek hatırlıyorum Türkiye’de çok büyük bir deprem olmuştu. Bu zor durumda çantamın bulunması kolay değildi bu yüzden yapacak bir şey olmadığını düşündüm. Üniversite dosyalarımı özellikle veri tabanımı kurtarmam çok iyi oldu. Çantama kavuştuğum için çok mutluyum” ifadelerine yer verdi.

Yeşilnacar: Kayıp eşyaları tek tek kayıt altına alıyoruz

İZBAN İstasyonlar Müdürü Ali Yeşilnacar da “Tren ve istasyonlarımızda unutulan her eşyayı sahibine hızlı bir şekilde etlim etmek için çalışıyoruz. Çanta, cüzdan, paketli eşyaları kameralar önünde açıyor, içinden çıkanları tek tek kayıt altına alıyor, özenle saklıyor ve ardından eğer kimlik bilgisi varsa sahibine ulaştırmak için çalışmalara başlıyoruz. Bozulması muhtemel ilaç gibi maddeleri ise uygun koşullarda koruma altına alıyoruz” diye konuştu.

Soo-hvan’ın çantasını 6 Şubat Depremi sonrasında bulduklarını ifade eden Yeşilnacar, “Hemen kimlik tespitini yaptık. Çanta, Menemen İstasyonu’nda bulunduğu için başlangıçta İzmir’de veya ülkemizde olduğunu düşünmüştük. Fakat araştırdıkça Güne Kore’ye gittiğini öğrendik. Bu süreçte Güney Kore Ankara Büyükelçiliği vasıtasıyla kendisine ulaşarak teslim sürecini başlattık. Biz de İZBAN olarak Soo-hvan’ı çantasıyla birlikte yeniden İzmir’de ve ülkemizde görmek istiyoruz” cümlelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM