Salı, Mayıs 28, 2024

SunExpress, South African Airways ile iş birliğini büyütüyor

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, South African Airways’e (SAA) sağladığı kiralama kapasitesini 2024/2025 kış sezonunda iki katına çıkarıyor. SunExpress SAA’nın operasyonlarını gelecek kış sezonunda dört uçakla destekleyecek.

SunExpress ve SAA arasında hali hazırda Ekim ayında başlayan ve iki Boeing 737-800 uçağıyla birlikte bakım ve kokpit ekiplerini kapsayan altı aylık bir damp-lease anlaşması bulunuyor. Yeni iş birliğine ilişkin iyi niyet anlaşması, SunExpress CEO’su Max Kownatzki ve SAA CEO’su Prof. John Lamola tarafından Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde imzalandı. Bununla birlikte SunExpress ve SAA, iş birliğini farklı alanlarda genişletmeyi planlıyor. Planlar arasında uzun dönemli karşılıklı kapasite desteği ile birlikte teknik bakım ve eğitim konularında yeni iş birliği olanaklarına odaklanıyorlar.


Yeni Rota: Port Elizabeth

Mevcut damp-lease anlaşması kapsamında SunExpress uçakları ve ekipleri, South African Airways adına Johannesburg’dan Cape Town ve Durban’a günde 12 iç hat uçuşu gerçekleştiriyor. Bununla birlikte, 13 Aralık itibarıyla Johannesburg’daki OR Tambo Uluslararası Havalimanı’ndan Gqeberha’daki (Port Elizabeth) Chief Dawid Stuurman Uluslararası Havalimanı’na günde iki uçuş eklendi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM