Cumartesi, Mayıs 25, 2024

Menderes Değirmendere yeni hatlarıyla güçlü altyapıya kavuştu

Menderes Değirmendere Mahallesi uzun yıllardır ihtiyaç duyduğu güçlü ve modern altyapıya kavuştu. İZSU Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında bölgede 6 bin 500 metre atık su ve bin 500 metre yağmur suyu hattı imalatı tamamlandı.

Değirmendere Mahallesi’ne hizmet verecek atık su ve yağmur suyu hatlarının imalatı İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından tamamlandı. Bölgeyi dirençli bir altyapıyla buluşturan proje yaklaşık 12 milyon liraya mal oldu.

2022 baharında mahalle sakinleri ile bir araya gelen İZSU heyeti bölgede incelemeler yapmış, bu ziyaretten kısa bir süre sonra da imalatlar başlamıştı. Mahallenin yoğun yağışlardan etkilenen 20 sokağına yağmur suyu ızgaralarının yerleştirildiği çalışmalar geçtiğimiz günlerde sona erdi.

Proje kapsamında, 6 bin 500 metre kanalizasyon hattı ve bin 500 metre yağmur suyu hattı imalatının yanı sıra, 3 adet baca içi terfi merkezi ve 500 metre basınçlı terfi hattı imalatı da yapıldı. İZSU yetkilileri, tamamlanan çalışmalarla mahallenin atık su ve yağmur suyu hatlarının tamamen birbirinden ayrıldığını bildirdi.Değirmendere temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşurken mahallede yaşanabilecek sel ve taşkın riski de bertaraf edildi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM