Pazar, Mayıs 26, 2024

Türkiye’de otomasyon yatırımları umut veriyor

Dünyanın öncü fabrika otomasyonu üreticilerinden FANUC, Türkiye’deki uzun soluklu stratejisi doğrultusunda 2020 yılında hizmete aldığı Tamir Merkezi ile sektöre yeni bir soluk getirdi. Merkezde CNC makinelerde bulunan servo motor, sürücü, kart ürünlerine ek olarak FANUC robotlarında mevcut servo motor, sürücü, kart, teach pendant gibi ürünlerin tamiri yapılıyor. Sanayide yapılan yatırımların bir getirisi olarak otomotiv, otomotiv yan sanayi, medikal ve seri imalat gibi öncü sektörlerin yüksek iş hacmiyle çalıştığını belirten FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, “Fabrika otomasyonu ve robot yatırımlarının Türkiye’de mevcut durumu oldukça sevindirici” dedi. 


“Ekonomik tamir hizmeti sunuyoruz”

Firmaların bu alana yaptığı yatırımın sekteye uğramaması adına satış sonrası hizmetin de büyük payı bulunduğunu söyleyen Yiğit, “Biz de FANUC olarak ülkemizdeki firmalara sunduğumuz servis, bakım, eğitim ve retrofit gibi satış sonrası hizmetlerle sanayiyi destekleyip geniş kapsamlı çözüm üretiyoruz. Bu anlayış doğrultusunda hizmete sunduğumuz FANUC Türkiye Tamir Merkezi de zaman ve maliyet kayıpları yaşatan, profesyonellikten uzak çözümler yerine FANUC kalitesinde profesyonel, hızlı ve ekonomik tamir hizmetini sunuyor. Bununla birlikte müşterilerimiz üretimdeki kayıplarını minimize ederken verimliliklerini ve kazançlarını da artırıyor” ifadelerine yer verdi. 


Teknik ekip otomatik temizleme ve boyama da yapıyor

Hızlı tespit, teklif, tamir ve teslimat süreci sayesinde minimum duruş süresini garanti ettiklerini vurgulayan Yiğit, “Merkezimizde rekabetçi fiyatların yanında rakipsiz kaliteyi de garanti ediyoruz. Nitekim ürünün tamirini orijinal üretici tarafından belirtilen güncelleme ve geliştirmeler ile yapıyoruz. Bu noktada ise tamir sürecimizin olmazsa olmazını yüzde 100 orijinal yedek parça kullanımı oluşturuyor. Teknik ekibimiz, uzmanlaşmış test ekipmanlarını kullandığı süreç boyunca yalnızca tamirle yetinmiyor, otomatik temizleme ve boyama işlemini de gerçekleştiriyor. Tamir ettiğimiz ürünleri de yenilenmiş olarak sıfır kutusunda bir yıl ürün garantisi ile teslim ediyoruz. Amacımız, FANUC kalitesini satış anı ve kullanım süresinin yanı sıra satış sonrası süreçte de sürdürülebilir kılmak.”


Tamir Merkezi’nin kapasitesi 2024 yılında 5 kat artacak

FANUC Türkiye Tamir Merkezi’nin daha üst seviye hizmet sunması adına geliştirileceğini açıklayan Yiğit, “Sancaktepe’de 2024 yılında devreye alacağımız yeni fabrika ve teknoloji merkeziyle birlikte kapasitemiz de ciddi ölçüde artacak. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun çözümü üretmek ve onların global rekabette öne geçmesini sağlamak için faaliyete başlayacak yeni binamızda Tamir Merkezi’miz 5 kat daha büyük bir hacim ve kapasiteye sahip olacak. Böylelikle biz de aynı anda çok daha fazla müşterimize hizmet sunacağız” diye konuştu. 

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM