Salı, Nisan 23, 2024

Ekonomi gündemi: 23 Şubat 

Türkiye’de 23 Şubat Cuma günü ekonomi ve siyaset alanında planlanan önemli gelişmelerin konu başlıkları belli oldu

1- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Saray-Kırklareli Yolu-Vize Çevre Yolu’nun açılış törenine iştirak edecek, AK Parti’nin Kırklareli merkez ilçe, Babaeski ve Lüleburgaz seçim koordinasyon merkezlerinin açılışını yapacak, Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 106’ncı yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen etkinliklere katılacak.

2- Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kayseri Valiliğini, AK Parti İl Başkanlığını, Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret edecek, sektör paydaşlarıyla toplantıya katılacak, 19. Kayseri Tarım Fuarı’na ziyarette bulunarak şeker fabrikası çiftçi buluşmasına iştirak edecek.

3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), şubat ayına ilişkin iktisadi yönelim istatistikleri ve reel kesim güven endeksi ile şubat ayına ilişkin imalat sanayi kapasite kullanım oranını açıklayacak.

4- TÜİK, şubat ayı hizmet, perakende ticaret ve inşaat güven endeksleri ile geçen yılın dördüncü çeyreğine ilişkin yapı izin istatistiklerini açıklayacak.

5-TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Başbakanı Ali Esedov ile görüşecek, Bakü Türk Şehitliği’ni, Azerbaycan Şehitler Hiyabanı’nı, Maarif Vakfı Okulu’nu ve Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Genel Sekreterliği’ni ziyaret edecek, Cuma namazını Bakü Türk Şehitliği Camii’nde kılacak.

6- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Manisa İş Dünyası ile Buluşma” ve “Hemşehriler ile Buluşma” programlarına katılacak, Manisa Valiliğini ziyaret edecek, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalarla İzmir Valiliğine ziyaretlerde bulunacak.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM