Salı, Mayıs 21, 2024

Pınar ve TEGV iş birliğiyle 5 yılda 7 bin 500 çocuğa ulaşacak

Yaşar Topluluğu markalarından Pınar’ın Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığı ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliğiyle Ateşböceği Öğrenim Birimleri’ne eklediği Tasarım Mucitleri Ateşböceği TIR’ı, Adıyaman’daki ikinci durağında çocuklarla buluştu. Geçen sene kasım ayından bu yana Adıyaman’da Altınşehir İlkokulu’nun bahçesinde konumlanan Tasarım Mucitleri Ateşböceği, nisan ayı itibarıyla Şehit Mehmet Kılıç İlkokulu’nda eğitime başladı. Bugüne kadar bin 500 çocuğa ulaşan program ile 5 yılda 7 bin 500 çocukla bir araya gelinecek.

Tasarım Mucitleri Ateşböceği TIR’ı projesi kapsamında Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı ile Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu, Pınar Et Genel Müdürü Hüseyin Demir, Yaşar Birleşik Pazarlama Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu ve TEGV Yönetim Kurulu Başkanı M. Özalp Birol ile TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı Adıyaman Şehit Mehmet Kılıç İlkokulu’na ziyaret gerçekleştirdi. Tasarım Mucitleri Ateşböceği’nde çocukların katılımıyla Pınar Çocuk Resim Atölyesi düzenlendi.


“Tasarım alanındaki çalışmaları destekleyerek gelecek nesillere aktarmak”

Ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yiğitbaşı, 100 yıllık Cumhuriyetimizin 50 yıllık Pınar’ı olarak bundan 50 sene önce sağlıklı nesiller yetiştirmeyi görev edindiklerini vurgulayarak, ülkemizin yarınlarına umut olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaya devam ettiklerini belirtti.  Yiğitbaşı, “Geçen sene yaşanan depremin ardından bölgedeki çocuklara destek olmak adına Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Ateşböceği Öğrenim Birimleri projesine sponsor olarak Tasarım Mucitleri Ateşböceği TIR’ını yola çıkardık ve Adıyaman’da eğitimlere başladık. İlk etapta bin 500 çocuk eğitim aldı, farklı okullarda olmak üzere toplamda da 7 bin 500 çocuk eğitim alacak. Bu eğitimlerin yıllarca devam etmesini hedefliyoruz. Eğitimlere bakarsak çocuklar mutlu, dolayısıyla biz de mutluyuz. Yıllardır eğitime destek veren bir grup olarak böyle bir eğitim projesi başlatmaktan gurur duyuyoruz. Tasarım Mucitleri Ateşböceği TIR’ının devamlılığını sağlayacağız”  diye konuştu.


“Deprem bölgesindeki çalışmalarımıza önem veriyoruz”

Birol, 6 Şubat’taki depremin hemen ardından Türkiye’nin dört bir yanındaki Ateşböceği Öğrenim Birimleri’ni seferber ederek bölgeye ulaştırıp eğitimlere başladıklarını belirtti. Deprem bölgesindeki çalışmalarımıza özellikle önem verdiklerini ifade eden Birol, “Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan ve vakfımızın kurucu mütevellilerinden olan Selçuk Yaşar tarafından kurulan Yaşar Topluluğu markalarından Pınar’ın yapım ve işletme sponsorluğunu üstlendiği Tasarım Mucitleri Ateşböceğimiz, çocukların tasarım alanındaki çalışmalarını desteklemek ve onları cesaretlendirmek için özel olarak tasarlandı” dedi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM