Pazar, Haziran 16, 2024

İki bakanlıktan afet bölgesindeki çocukların eğitimi için işbirliği protokolü

afet bölgesi TÜGVA iki bakanlık protokol

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı afet bölgesindeki çocukların eğitimi için kolları sıvadı. 20 Temmuz 2023 Perşembe günü, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından imzalanacak  Afet Bölgesi Eğitim Destek Programı İş Birliği Protokolü ile afetten etkilenen 11 ildeki bireylere yönelik psikososyal destek, görsel sanatlar, spor, müzik ve bilişim alanlarında eğitim destek programları uygulayacak.


Afet bölgesindeki olumsuz etkiler ortadan kaldırılacak

İkili iş birliği protokolü ile afetten kaynaklı oluşabilecek sorun alanlarındaki olumsuz etkilerin ortadan kaldırılarak aile ve toplum düzeyinde ilişkilerin geliştirilmesi, öğrencilerin ve velilerin kendi kapasitelerini fark ederek daha da güçlendirmelerini sağlamak hedefleniyor.

Söz konusu protokol ile sadece çocuklar için değil aynı zamanda yetişkinler, engelli ve yaşlılar için de sosyal alanlarda faaliyetlerin yapılması amaçlanıyor.

Kültürel aktiviteler ve meslek kursları açılacak

Ayrıca depremin olumsuz etkilerinin azaltılması amacıyla yetişkinlerin Halk Eğitimi Merkezleri tarafından düzenlenen hobi kursları, kültürel aktivitelere ve meslek eğitim kurslarına katılımı için her ildeki taleplere göre hobi ve meslek edindirme kurslarının açılması hedefleniyor.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM