Salı, Temmuz 16, 2024

Milli Savaş Gemileri ve İHA Sistemleri, IDEF’e hazır

İstanbul Fırkateyni İDEF 2023 STM Savunma

Türk savunma sanayiinde faaliyet yürüten STM şirketi, milli mühendislik gücüyle geliştirdiği askeri deniz platformlarını, taktik mini İnsansız Hava Aracı (İHA) sistemlerini ve birçok yenilikçi çözümünü, Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF-2023’te sergilemeye hazırlanıyor. Türkiye’nin en büyük savunma fuarı olan IDEF, 16’ncı kez 25-28 Temmuz tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak. T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde çalışmalarına devam eden STM, Türk savunma sanayiinin büyük buluşması IDEF’te yenilikçi ve milli çözümlerini ziyaretçilerle buluşturacak.


Türkiye’nin İlk Milli Fırkateyni TCG İstanbul, IDEF’te yer alacak

STM’nin tasarımcısı ve ana yüklenicisi olduğu, yakın zamanda Mavi Vatan’da seyir testlerine gerçekleştiren, Türkiye’nin ilk milli fırkateyni TCG İSTANBUL (F-515), IDEF’in düzenleneceği Büyükçekmece’de demirleyecek. STM ayrıca IDEF’te, İ sınıfı fırkateyn projesini, Türkiye’nin ilk küçük boyutlu milli denizaltı projesi olan ve geçen yıl inşaa faliyetleri başlayan STM500’ü sergileyecek. Türkiye’nin ilk milli korvet projesi MİLGEM Ada Sınıfı, Pakistan Donanması için inşa edilen Denizde İkmal Tankeri (PNFT), sürat-manevra gücü yüksek, satıhtan satıha güdümlü mermilerle hücum geliştirebilen STM MPAC Hücumbotu ve STM sahil güvenlik gemileri fuarda katılımcıların beğenisine sunulacak.

Depremde can kurtaran “STM-DAR” da IDEF’te

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde, 50’den fazla kişinin enkazdan sağ olarak çıkarılmasına olanak sağlayan milli teknoloji STM Duvar Arkası Radar (DAR) sistemi de fuarda katılımcılarla buluşacak. NATO’ya gerçekleştirdiği karar destek sistemleri ihracatları ile öne çıkan, Türkiye’nin teknoloji odaklı ilk düşünce merkezi STM ThinkTech de IDEF’te kabiliyetlerini paylaşacak.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM