Salı, Haziran 25, 2024

İzmirli minikler yazın tadını havuzda çıkartıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi portatif havuz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sporda fırsat eşitliği ilkesi kapsamında dezavantajlı mahallelerde bu yıl da 7 portatif havuz birden açıldı. İzmirli minikler havuz hizmeti için Başkan Soyer’e teşekkür etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sporu kentin tamamına yayma hedefi doğrultusunda dezavantajlı mahallelerde yaz aylarında açılan portatif havuzlar bu yıl da hizmete girdi. Kiraz ve Beydağ merkez, Bornova Meriç, Konak Kadifekale ve Pazaryeri,  Bayraklı Cengizhan ile Buca Laleli mahalleleri olmak üzere 7 ayrı noktada minikler havuzla buluştu. Portatif havuzlarda iki ay boyunca 6 ile 13 yaş arasındaki çocuklara yüzme eğitimi verilecek.


Hedef 23 bin çocuğa eğitim vermek

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, projeye Başkan Tunç Soyer’in çok önem verdiğini belirterek “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak dezavantajlı bölgelerde portatif havuz kurulumunu 3 yıldır yapıyoruz. İlk 2 yıl yaklaşık 12 bin çocuğumuza yüzme eğitimi verdik. Bu yıl havuzlarımızın ölçülerinde artış oldu ve hedefimiz 11 bin çocuk. Üçüncü yılın sonunda yaklaşık 23 bin çocuğa yüzme eğitimi vermiş olacağız. Önümüzdeki yıl başkanımızın koyduğu hedefle havuz sayısını 10’a çıkarmayı planlıyoruz. Projeyi büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

Su sporlarına pozitif ayrımcılık

İlk yıl 3 havuzla yola çıktıklarını, bugün 7 rakamına ulaştıklarını belirten Hakan Orhunbilge,  “Hem kentin çeperlerinde hem merkezinde olabildiğince fazla çocuğa ulaşmaya çalışıyoruz. Portatif havuzlar dışında yüzme eğitimlerimiz devam ediyor. 2 açık 2 kapalı 4 havuzumuz var, orada da 30 bin çocuğa yüzme eğitimi veriyoruz. İzmir 650 kilometre kıyı şeridine sahip önemli bir sahil şehri. Su sporlarına ayrıcalık tanıyoruz” diye konuştu.

Miniklerden Başkan Soyer’e teşekkür

Havuza gelen İzmirli minikler de mutlu. Duru Denizbaş, “Çok mutlu hissediyorum. Başkanımıza da bize böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür ediyorum” dedi.  Asya Demirci ise “Günlerimiz çok güzel geçiyor. Hep böyle yapılsın. Başkanımız Tunç Soyer’e çok teşekkür ediyoruz burayı bize açtığı ve böyle etkinlikler yaptığı için” diye konuştu. Rukiye Hira Çelik de “Havuza ulaşamayan birçok çocuk var. Ben de buraya geliyorum. Çünkü havuzlara ulaşamıyoruz. Beğenerek kullanıyorum. Çok da teşekkür ediyorum” dedi.

“Böyle bir ortamı yarattığı için belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Voleybol, satranç gibi kulüplerin olması da çok güzel. Burası da çok güzel. Severek kullanıyoruz” diyen Beyhan Toprak’a eşlik eden minik Eylül Teleker ise “Başkanımıza çok teşekkür ediyorum, bize havuz yaptığı için. Bugün yazıldım, yüzeceğim” ifadelerini kullandı.
 
İşte havuzların açıldığı yerler

Bayraklı Cengizhan Mahallesi 1620/39 sokak / Ekrem Akurgal Spor Tesisleri yanı basketbol sahası içi
Konak Pazaryeri Mahallesi 947 sokak No: 2/4 Altınordu Tesisleri
Konak İmariye Mahallesi 992 sokak No:8/A Kadifekale
Bornova Meriç Mahallesi Behçet Uz Rekreasyon Alanı EÇEV Vakfı bahçesi
Buca Laleli Mahallesi Gürçeşme Caddesi No: 420 Eski Huzurevi (Gürçeşme)
Kiraz merkez
Beydağ merkez

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM