Pazar, Haziran 16, 2024

Yaşar Üniversitesi Türkiye’de ilk 10’da

Yaşar Üniversitesi ilk on

Yaşar Üniversitesi, Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nda (TÜMA) ‘Vakıf Üniversiteleri Arasındaki Genel Memnuniyet Sıralaması’nda ilk 10’da yer aldı.


Yaşar Üniversitesi, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından yapılan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nın (TÜMA) 2023 yılı sonuçlarına göre “yüksek memnuniyet” ifade eden A grubunda değerlendirildi. Ayrıca vakıf üniversiteleri sıralamasında da 74 vakıf üniversitesi arasında 486 puan alarak ilk on içinde yer alma başarısını gösterdi.

Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırım demektir

Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Üniversite olarak gelişmekte olan bilgi ve iletişim teknolojilerinden, öğrencilerimize hitap eden en uygun çözümleri seçtik. ‘Dijital Öğrenme Ekosistemimizi geliştirdik. Eğitimde dijital dönüşüm stratejimiz, teknolojiyle değişimin yanında geliştirme ilkeleri üzerine kurulu. Ayrıca, akademik ve teknolojik alanlarda yaptığımız yatırımlarla uluslararası bir kent üniversitesi olma yolunda ilerliyoruz. Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırım demektir. Bölgemizde tarımdan teknolojiye, girişimcilik ekosisteminden AR-GE merkezlerine kadar hemen her projede ortağız, iş birliği içindeyiz. Bu süreçlere davet ediliyoruz. Bunu kurumsal bir sorumluluk olarak da görüyoruz. Tüm bunlar bizi inovasyon ekosisteminin doğal paydaşı haline getirdi’’

22 yılda birçok başarı

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer de üniversitelerin dinamik yapıları gereği, sürekli gelişerek ve dönüşerek var olduklarını belirterek, “Üniversitemizde, gündemdeki gelişmelere ve dönüşümlere hizmet eden önemli çalışmalar yürütüyoruz. 22 yıla pek çok başarı sığdırdık, her akademik yıl aramıza yeni katılan aydınlık beyinlerle büyüdük. Diploma eki ve AKTS etiketleri, CEA, MÜDEK ve İLEDAK akreditasyonları, Erasmus başarı öyküsü ve engelsiz kampüs ödülleri, spor takımlarımızın başarıları, kalite çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleri bu kilometre taşlarından birkaçı. Hemen hemen tüm birimlerimizin akreditasyon ile ilgili çalışmaları sürüyor. 22 yıldır olduğu gibi, bundan sonra da yolumuza ilk günkü heyecanımızla, artan özgüvenimizle devam edeceğiz. Değerlerimiz doğrultusunda büyümeyi ve gelişmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz”diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM