Pazar, Mayıs 26, 2024

Bergama’da 4 yılda 8 bin çocuk sporla buluştu

Bergama Belediyesi Gençlik Spor İl Müdürlüğü destek

Bergama Belediyesi’nin Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile birlikte hayata geçirdiği spor kursları projesinde 4 yılda 8 bin çocuk spor ile buluştu. 2023 yazında bin 500 öğrencinin eğitim aldığı kurslarda Futbol, Basketbol, Voleybol, Yüzme, Tenis, Badminton, Tekvando, Güreş, Jimnastik, Okçuluk ve Yoga eğitimi veriliyor. Bergama Belediyesi, yıl boyunca devam eden kurslarda birçok branşta uluslararası başarılar, Türkiye dereceleri ve ulusal yarışmalarda başarılar elde etti.


Spora ve sporcuya destek vererek başarılar elde ediliyor

Sadece 2022’de 100 il içi müsabaka, 25 il dışı müsabaka ve 3 yurt dışı müsabakaya katılarak farklı dereceler elde eden Spor kenti Bergama’nın başarılarını anlatan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Toplam 47 bin km olmak üzere dünyanın çevresini 1 tur ve ülkemizin çevresini 1 tur atacak kadar yol gidildi. İstanbul, Muğla, Aydın, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Konya, Sivas, Amasya, Ankara, Adana, Sivelngrad ve Belgrad’da müsabakalara katılarak 70 altın madalya, 10 gümüş madalya ve 34 bronz madalyanın sahibi olduk. Toplam 133 madalya alarak uluslararası arenada, Türkiye Şampiyonası’nda, Bölge ve İl Şampiyonalarında adımızı altın harflerle yazdırdık. 22 antrenör 1750 sporcu, 450 lisanslı sporcu ve spor okullarındaki 1300 öğrencilerimizle tarihi kentimiz Bergama’ya yeni tarihi başarılar ekliyoruz” dedi.

“Bergama Belediyesi olarak ilçemizde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin tamamına malzeme, araç ve tesis desteği veriyoruz” diye konuşan Koştu, 4 yılda uluslararası, ulusal, bölgesel ve yerel olmak üzere 100’e yakın gençlik ve spor organizasyonu yaptık, 16 bin kişi doğrudan bu faaliyetlerde yer alarak farkındalık oluşturduk. 10 adet halı saha, basketbol saha ve potaları, sokak basketbolu sahaları, akademi sahasının yenilemesini yaparak faaliyete geçirdik” ifadelerini kullandı.

Spora yeni yatırımlar devam ediyor

Bu yıl içinde TFF standartlarında yeni çim futbol sahası ve atletizm pisti, 750 kişilik kapalı spor salonu, açık spor tesisleri, 2 adet çok amaçlı salon, 7 adet halı saha tesislerinin yapımını başlatıyoruz. Ayrıca Spor Salonu Gençlik Merkezi’nin temellerini attık ve belirli bir seviyeye getirdik. Hem gençlerimize hem şehrimize yatırım yaparak Bergama’yı spor kenti haline getiriyoruz” dedi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM