Çarşamba, Haziran 19, 2024

GİB: Vergi daireleri bu akşam açık olacak

Vergi Dairesi

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, tüm vergi dairelerinin 4 Ağustos 2023 Cuma günü saat 21.00’a kadar açık olacağını bildirdi. Vergidairelerine ödeme için gelen hiçbir mükellefin geri çevrilmeyeceğini duyuran GİB, son mükellefin işleri bitinceye kadar işlemlerin devam edeceğini vurguladı.


Gelir İdaresi Başkanlığı’nın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“2022 yılında elde edilen gelir unsurlarına ilişkin Yıllık Gelir Vergisinin ikinci, 7440 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borçların peşin ödemesi, birinci ve ikinci taksitleri ile 2023 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi ikinci taksitinin ödeme süreleri 4 Ağustos 2023 Cuma günü sona ermektedir.

Bu kapsamda mükellefler tarafından yapılacak ödemeler nedeniyle vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel yoğunluğun önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla 4 Ağustos 2023 Cuma günü saat 21.00’a kadar tüm vergi daireleri açık bulundurulacaktır. Belirlenen günde açık bulundurulacak Vergi dairelerine ödeme için gelen hiçbir mükellef geri çevrilmeyecek ve son mükellefin işlemleri bitinceye kadar vergi daireleri açık bulundurulacaktır.”

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM