Pazar, Haziran 16, 2024

CHEP elektrifikasyon dönüşümünü destekliyor

CHEP Türkiye Derya Çınar

CHEP, 2009 yılından bu yana Türkiye’nin artan ihracatı kapsamında üretici ve tedarikçileri rekabetçi hale getirerek küresel tedarik zincirine entegre ediyor.

Müşteri portföyü yan sanayilerden ve büyük uluslararası firmalara ulaşan geniş bir yelpazeden oluşan CHEP, Türkiye pazarında tedarik zinciri maliyetlerini düşürerek, verimliliği artırıyor.  Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeliyle sunduğu konteynerler ile otomotiv üretici ve tedarikçilerinin çevresel, operasyonel ve ekonomik olarak sürdürülebilir bir tedarik zinciri kapsamında iş süreçlerini yürütmelerine yardımcı oluyor.


“Çevresel maliyetlerin azalacağını hesaplıyoruz”

CHEP Türkiye Otomotiv Ülke Temsilcisi Derya Çınar, “CHEP’in 1975’ten bu yana, dünyanın her köşesindeki üst düzey ana sanayi üreticilere (OEM) ve yan sanayi firmalara özel endüstri çözümleri sağladığını” söyledi. Türkiye’de de bu alanda önemli yatırımlara imza attıklarını ifade eden Çınar, “Tedarik zincirlerinin bize emanet ettiği ürünleri en iyi şekilde korumak için en son teknolojiden faydalanarak çok çeşitli kasa ve konteynerler sunuyoruz. Yıllardır süren araştırmalarımız neticesinde tedarik zincirlerinin her aşamasını iyi biliyoruz ve hangi noktalarda iş ortaklarımızın kârlılığının artacağını ve aynı zamanda çevresel maliyetlerin azalacağını hesaplıyoruz”diye konuştu.

Tedarik zincirinin akışını hızlandıracak

Biz, birlikte çalıştığımız firmaların en önemli çözüm ortaklarından biriyiz diyen Çınar, “ Özellikle elektrikli arabalar için gerekli olan parçaların taşımacılığında kullanılacak yeni ürün çözümleri üretmek istiyoruz. Bataryalar gibi tehlikeli ürün kategorisinde olan ürünler için daha güvenliği artıran çözümlerimiz, tedarik zincirinin akışını hızlandıracak. Bu anlamda Türkiye’deki yatırımlarımızın da bu vizyona katkı sağlayacağını düşünüyoruz”dedi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM