Salı, Aralık 5, 2023

Tezel, Yalın Dönüşüm Desteği çağrısı yaptı

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantep Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (GASBEM) Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, firmalara Yalın Dönüşüm Desteği’nden yararlanma çağrısı yaptı.

GSO Yönetim Kurulu Üyesi ve GASBEM Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Yalın Dönüşüm Desteği hakkında bilgiler vererek, firmalara destekten yararlanma çağrısında bulundu.

Yalın dönüşümün firmaların geleceğine yön verdiğine dikkat çeken Tezel, imalat sanayisinin yalın dönüşüm yoluyla verimlilik artışına katkı sağlamak amacıyla, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü ile KOSGEB iş birliğinde geliştirilen Yalın Dönüşüm Desteği’nin firmalar için önemli bir fırsat olduğuna vurgu yaptı. 

Proje kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile GSO iş birliğinde kurulan Gaziantep Model Fabrika’nın Türkiye’nin en büyük Model Fabrikası olduğunu belirten Tezel, şunları dile getirdi: “Sürdürülebilir büyümenin anahtarı üretimde verimliliği şehrimizde ve bölgemizde yayarak firmalarımızın proses süreçlerinin iyileştirilmesine Gaziantep Model Fabrika olarak rehberlik edeceğiz. Bu kapsamda KOBİ tanımına uyumlu işletmelerimizin; KOSGEB Yalın Dönüşüm Desteği’nden Gaziantep Model Fabrika aracılığıyla faydalanarak mevcut durum analizleriyle birlikte yalın dönüşüm eğitim modüllerimizi işletmelerinde uygulayabilirler.”

Yalın Dönüşüm Destekleri kapsamında firmalar yüzde 80’e kadar desteklerden faydalanabilecek. Tezel firmaları, üst limiti 100 bin TL’den 200 bin TL’ye çıkarılan desteklerden faydalanmaya davet etti. 


İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM