Pazar, Nisan 21, 2024

Güçlü tedarikçi ağıyla her yıl çift haneli büyüyor

Tedarik zinciri platformu C.H. Robinson, Türkiye’deki 10’uncu yılını kutluyor. Sürdürülebilir bir iş modeli benimseyen şirket, geniş taşıyıcı ağıyla, çok sayıda müşteriye ulaşıyor.

Temelleri 1905 yılında atılan ve “dünyanın en güçlü tedarik zinciri platformu olma” vizyonu ile faaliyetlerini sürdüren C.H. Robinson Türkiye’deki 10’uncu yılını kutluyor. Gelişmiş teknolojisi ve eşsiz tedarikçi ağıyla katma değer yaratan C.H. Robinson, Türkiye’de faaliyetlerine başladığı 2013’ten bu yana her yıl kesintisiz büyüme kaydediyor.

Türkiye’de yaklaşık bin şirketin yer aldığı alt taşıyıcı ağı ile 150’den fazla müşteriye hizmet sunan C.H. Robinson; benzersiz teknolojik altyapısı, sürdürülebilir iş modeli ve finansal gücüyle pazardaki konumunu her geçen gün ileriye taşıyor. 


“Lojistik hizmetlerinde emisyon yoğunluğunu yüzde 47 azalttık”

Son yıllarda, sürdürülebilirlik ve yeşil lojistik uygulamaları lojistik endüstrisi üzerinde derinlemesine ve olumlu etkiler yarattığına dikkat çeken C.H. Robinson Avrupa Ulaştırma Başkan Yardımcısı Chris Mills, “Veri analitiği gibi gelişmiş teknolojileri kullanarak yakıt tüketimini ve emisyonları azaltma gibi stratejileri giderek daha fazla benimsemiş durumdayız” dedi.  Bu durumun sadece çevresel hedeflerine uyumlu olmakla kalmadığını belirten Mills, “Aynı zamanda müşterilerimizin işletme maliyetlerini önemli ölçüde düşürerek rekabetçiliği ve karlılığı artırıyor. C.H. Robinson olarak, 5 yıl önce 2025 yılına kadar emisyon yoğunluğunu yüzde 40 azaltmak adına kendimize bir hedef koyduk. Ancak kısa sürede bu hedefin çok ilerisine geçerek 2022 yılı 31 Aralık itibarıyla Kapsam 1 ve Kapsam 2 emisyon yoğunluğunu yüzde 47 azaltmayı başardık” diye konuştu.


Gökalp Ertuğrul: Avrupa ve Türkiye’de lider konumdayız

Türkiye’deki lojistik sektörünün çok büyük gelişmeler kaydettiğini söyleyen C.H. Robinson Türkiye Genel Müdürü Gökalp Ertuğrul, “Küresel ticaretin önemli bir oyuncusu olan Türkiye, Avrupa, Asya ve Orta Doğu arasında kritik bir bağlantı görevi görüyor. Ülkenin stratejik konumu, geniş taşıma altyapısı ve sürekli olarak gelişen lojistik yetenekleri, sektördeki önemini artırıyor. Türkiye; taşımacılık, depolama, nakliye acenteliği ve gümrük işlemleri dahil olmak üzere çeşitli lojistik hizmetlerinde çok önemli bir konuma sahip” dedi. Ertuğrul, “C.H. Robinson olarak, konumu ve fabrika tesisleri ile Avrupa tedarik zincirinde önemli bir rol oynayan Türkiye’deki odağımızı korumayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullanarak uluslararası taşımacılık (karayolu, intermodal, ısı kontrollü taşımalar, tehlikeli madde taşımacılığı ve parsiyel) hizmetleri gelişmiş teknoloji, eşsiz tedarikçi ağı ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımlarıyla katma değer yaratmaya devam edeceklerini vurguladı. Ertuğrul, “Kendi ekipmanlarımız olmamasına rağmen uluslararası taşımacılıkta araç ve ürün görünürlüğü sağlama konusunda Avrupa ve Türkiye’de lider konumdayız. Bazı güzergahlarda yüzde 90 üzerinde anlık araç görünürlüğü sunabiliyoruz. Bunun için müşterilerimizin farklı bir yazılıma geçmeleri ya da linki tıklamaları gerekmiyor. Kendi yazılımımız olan Navisphere platformu üzerinden onlarca farklı fonksiyonu el değmeden yönetebilir konumdayız” ifadelerini kullandı. 

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM