Perşembe, Haziran 13, 2024

İzmir Fuarı’nda 9 Eylül coşkusu

İzmir’in Kurtuluşu’nun 101’inci yıldönümü coşkusu 92. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda doyasıya yaşandı. On binlerce ziyaretçi, fuara girmek için kapılarda kuyruk oluşturdu.

İzmir’in Avrupa Gençlik Başkenti finalistliğine özel olarak ‘Gençlik’ temasıyla düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı, spordan sanata her yaşa hitap eden etkinlikleriyle yüz binleri ağırladı. Tan Taşçı şarkılarıyla müzikseverleri coşturdu. Fuarın son gününde Çim Konserleri Sahnesi’nde ise Haluk Levent sahnede olacak. Konser saat 21.00’de başlayacak.


Unutulmaz bir gece

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları da 92. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında İzmir’in 101’inci kurtuluş yıldönümünü 9 Eylül’de ‘Benim Naçiz Vücudum’ adlı oyunu İzmirliler ile buluşturdu. Atatürk’e yapılmaya çalışılan suikast süreci etrafında Genç Cumhuriyet’e karşı girişilen planları konu alan, Şehir Tiyatroları Kurucu Genel Sanat Yönetmeni Yücel Erten’in yazıp yönettiği, müziklerini Cem İdiz’in yaptığı ‘Benim Naçiz Vücudum’ oyunu, seyircilerden büyük ilgi gördü.

Mogambo Geceleri’nde ise Hüsnü Arkan sahne aldı. Hüsnü Arkan, ‘Kırık Hava’, ‘Gönül Yarası’, ‘1980’, ‘Düşler Sokağı’ gibi unutulmaz şarkılarıyla dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM