Cumartesi, Haziran 22, 2024

‘Ücretsiz Gas Kampanyası’ başladı

Web3 ekosisteminin geleceğini inşa etmede öncü rol oynayan teknoloji şirketi OKX ile küresel bir fintech şirketi ve USDC sağlayıcısı Circle Internet Financial (Circle) bugün, OKX Web3 Cüzdan ve OKX DEX Platformu’ndaki üstün USDC özelliklerini duyurarak Web3 dünyasında yeni bir dönüm noktasına imza attılar. OKX ve Circle, OKX DEX platformu ile Circle’ın Zincirler Arası Aktarım Protokolü’nün (CCTP) entegrasyonunu gerçekleştiriyor ve hiç gas ücreti ödemeden USDC işlemleri yapılmasını mümkün kılıyor.

Ücretsiz Gas Kampanyası OKX Cüzdan Akıllı Hesap kullanıcılarının 7 Eylül ila 5 Ekim 2023 tarihleri arasında USDC işlemlerini hiç gas ücreti ödemeden gerçekleştirmelerine olanak tanıyor.


Zincirler arası çalışabilirliğin iyileştirilmesi bekleniyor

OKX DEX platformunun, USDC’nin blok zincirleri arasında yerel olarak taşınmasını mümkün kılan, izin gerektirmeyen bir zincir üstü fayda programı olan Circle’ın CCTP protokolüyle entegrasyonu sayesinde, USDC çiftleri ile al-sat yapan kullanıcılar daha da iyileştirilmiş bir işlem deneyimi yaşayabilecek. Entegrasyon ayrıca Ethereum, Avalanche, Arbitrum ve OP Mainnet ekosistemlerinde zincirler arası USDC kullanımı açısından da önemli bir adıma işaret ediyor. Yeni CCTP rotaları kullanılabilir oldukça OKX DEX platformunun, ilave blok zincirlerini de destekleyerek USDC’nin zincirler arası çalışabilirliğini iyileştirmesi bekleniyor.

OKX’in Baş İnovasyon Direktörü Jason Lau,“OKX olarak, Web3 alanındaki kullanıcılar için erişilebilirlik ve kullanılabilirliği geliştirme taahhüdümüze bağlılığımızı sürdürüyoruz ve artık USDC kullanarak etkileşim kuran ve işlem yapan kullanıcılarımız daha da iyi bir deneyimin tadını çıkarabiliyorlar. Ayrıca kısa süre önce OKX Web3 Cüzdan’da sunulan Akıllı Hesap özelliği sayesinde kullanıcılarımız hiç gas ödemeden işlem yapmanın yanı sıra mevcut swap işlevi ile farklı ağlar arasında hızlı ve kolay bir şekilde USDC swap işlemleri gerçekleştirebiliyorlar” diye konuştu.

Circle’ın Strateji ve Küresel Politika Direktörü Dante Disparte ise “Circle olarak, kullanıcı deneyimini iyileştirecek, finans alanında dönüştürücü bir değişime öncülük edecek ve blok zinciri destekli teknolojilerin daha fazla benimsenmesini sağlayacak olan USDC üzerine inşa edilmiş CCTP ve yenilikçi gas soyutlama özellikleri sayesinde, DeFi alanına erişimi daha da kolaylaştırmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM