Cumartesi, Haziran 22, 2024

İzmir Avrupa Caz Festivali başlıyor

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi, Goethe Enstitüsü İzmir, İzmir İtalya Konsolosluğu, İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu, Institut français Türkiye – İzmir ve İzmir Slovakya Fahri Konsolosluğu işbirliği ile düzenlediği 30. İzmir Avrupa Caz Festivali, 14 Eylül 2023 Perşembe akşamı AASSM Büyük salonda yapılacak açılış konserinde izleyicilerine nostaljik bir gece yaşatacak.


Efsanevi sanatçılar eşlik edecek

Festival, 20. Yüzyılın tartışmasız en önemli müzik figürü kabul edilen Frank Sinatra’nın şarkılarıyla başlayacak. “Türkiye’nin Frank Sinatra’sı” olarak tanınan, efsanevi sanatçı Ömür Göksel, Ümit Tunçağ’ın sunumu ve Zafer Çebi Orkestrasının eşliğiyle izleyicilerini unutulmaz bir müzik yolculuğuna çıkaracak.


Geçmiş şarkılar bu festivalde tekrar hayat bulacak

Açılış konseri; şarkıcı, oyuncu, yapımcı ve yönetmen olarak çok parlak bir kariyere sahip olan, geçen yüzyılın en önemli müzik figürlerinden biri kabul edilen Frank Sinatra ile Türkiye’nin “Kadife Sesli Prens”i Ömür Göksel’i buluşturacak. “Caz hakkında her şeyi bilen adam” Ümit Tunçağ’ın sunumu ve İzmir’in gururu Zafer Çebi ve Orkestrasının eşliği ile her biri müzik tarihine geçmiş şarkılar tekrar hayat bulacak. Konserin biletleri AASSM Ana gişe ve Biletix’ten alınabilir.

Konser öncesi 20’inci Caz Afişi yarışması kazananları katılım belgelerini alacaktır. Sergilenmeye değer bulunan afişler Festival sonuna kadar İKSEV Galeride görülebilecek

KAYNAKİKSEV
İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM